Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świt przyszłości Święty Jan Paweł II do młodych

Vittorio Gaeta

Świt przyszłości Święty Jan Paweł II do młodych

18,97

 

Książka została wydana z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016). Zawiera ona nauczanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem przesłania płynącego ze Światowych Dni Młodzieży. Autorem tego wszechstronnego opracowania jest włoski pedagog i wykładowca uniwersytecki, Vittorio Gaeta, miłośnik św. Jana Pawła II. Do napisania książki zachęciła go dr Wanda Półtawska, która również wzbogaciła publikację krótką przedmową.

Młodym Polakom chciałbym powiedzieć, aby słuchali słów swego wielkiego Rodaka. Aby zrozumieli je i usiłowali wcielać w życie. Jego nauczanie, które staram się wyjaśniać w książce, przedstawia dziedzictwo duchowe, które im pozostawił; dziedzictwo o ogromnej wartości, nie tylko aktualne, ale konieczne, jak nigdy. Nie mogą go stracić. Karol Wojtyła wskazał im drogę, aby być autentycznie szczęśliwym; pokazał niebezpieczeństwa, jakich należy unikać. Teraz oni, zresztą jak wszyscy, muszą wybierać: pójść za nurtem świata albo dać się poprowadzić św. Janowi Pawłowi II.


VITTORIO GAETA urodził się w Perugii w 1970 roku. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie w Perugii, specjalizując się w historii współczesnej. Od 1992 roku współpracuje jako felietonista z katolickim tygodnikiem „La Voce” („Głos”) w Perugii. Obecnie mieszka w Lecco, gdzie wykłada przedmioty prawnicze i ekonomiczne. W 2013 roku opublikował Il romanzo piu grande (Największa powieść), książkę opowiadającą o polskich czasach życia Jana Pawła II.

Dehon
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-9374-9

Liczba stron: 232

Format: 17.7x12.3

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...