Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Swobodny przepływ pracowników w negocjacjach o członkostwo Polski w Unii Europejskiej

Duszczyk Maciej

Swobodny przepływ pracowników w negocjacjach o członkostwo Polski w Unii Europejskiej

34,00

 

Publikacja dr. Macieja Duszczyka jest pierwszą, która w kompleksowy sposób prezentuje proces negocjacyjny w jednym z najbardziej istotnych działów. Jej dodatkowym walorem jest fakt, że autor jako ekspert bezpośrednio uczestniczył w tym procesie, co pozwala mu w rzetelny sposób opisać dylematy negocjacyjne oraz zająć stanowisko wobec końcowego rozwiązania.

prof. dr hab. Danuta Hubner
minister ds. europejskich

Swobodny przepływ pracowników jest działem, który budzi wiele kontrowersji oraz ogromne zainteresowanie ze strony zarówno obywateli polskich jak i obecnych państw członkowskich. Negocjacje w nim należały do jednych z najtrudniejszych. Publikacja dr. Macieja Duszczyka pokazuje ten proces z punktu widzenia eksperta, który osobiście w nim uczestniczył.

dr Jan Kułakowski
członek KIE,
były Główny Negocjator

Prawo do swobodnego przepływu pracowników, które stanowi element swobody przepływu osób, należy do podstawowych wolności tworzących Jednolity Rynek Europejski. Z jej wprowadzeniem, po włączeniu Polski do Wspólnoty, wiążą się z jednej strony duże oczekiwania, a z drugiej duże obawy. Dlatego też w negocjacjach akcesyjnych kwestia ta budziła, od początku, szereg kontrowersji i niezwykle trudne było znalezienie sposobu jej rozwiązania.

prof. dr hab. Małgorzata Szylko-Skoczny,
dyrektor Instytutu Polityki Społecznej UW

Aspra
Oprawa twarda

ISBN: 838876649X

Liczba stron: 252

Format: 140x230mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...