Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sypienie
5.7

(6 ocen) wspólnie z

26,90

 

Jan na skraju załamania psychicznego próbuje odnaleźć sens dalszej egzystencji w miejscu, gdzie spędził młodość i czuł się kiedyś szczęśliwy. Okazuje się jednak, że oprócz obecnych, czekają na niego nierozwiązane problemy sprzed lat. Kiedy spotyka Konrada, swojego najlepszego przyjaciela, któremu umiera żona, nie jest w stanie na trzeźwo rozpocząć z nim dyskusji. Zaczyna rozumieć, że musi rozprawić się z demonami przeszłości. Doprowadzony na skraj szaleństwa podejmuje konfrontację nie tylko z przeciwnościami losu, lecz przede wszystkim ze swoją psychiką.
Gdy był już za furtką, przypomniał sobie o Konradzie. „Muszę się koniecznie z nim skontaktować”. Stał na piaszczystej drodze z komórką w ręce i usiłował sobie przypomnieć, kiedy widział się z nim ostatni raz. „To już prawie rok temu. I te okoliczności!”. Świeżo po rozwodzie z Anną zapragnął jak najszybciej zapomnieć o całym zamieszaniu, okropnym wyciąganiu brudów, sprzedaży domu i wreszcie o przeprowadzce. Postanowił wyjechać gdzieś daleko, najlepiej tam, gdzie nikt go nie zna. Zobaczył w mieście ogłoszenie last minute, jakaś Costa Brava czy Del Sol, to było coś dla niego. Nie namyślając się długo, wykupił wczasy. Byle gdzie, byle dalej! „Ucieczka! Ona zawsze będzie mi towarzyszyć”. Gdy stał na lotnisku, czekając na pilota, zaczął zastanawiać się, przed czym tak ucieka. „Przecież nie ucieknę przed pamięcią, przed nią nie ma ucieczki. Co z tą cholerną pamięcią?”.

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-772-2177-8

Liczba stron: 188

Format: 110x180mm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...