Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Syrenka
7.5

(8330 ocen) wspólnie z

17,22

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace!

W Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego - pisarz Christian Thydell - nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Christian, który lada chwila ma odnieść sukces dzięki swej nowej powieści „Syrenka", dostaje kolejną pogróżkę podczas przyjęcia z okazji debiutu książki. Załamuje się i pokazuje listy Erice Falck, która pomagała mu przy pisaniu powieści. Christian próbuje bagatelizować problem i nie chce kontaktować się z policją, ale Erika wsuwa jeden z listów do torebki i pokazuje go Patrikowi. Od dawna podejrzewała, że Christiana coś gryzie i martwi się, że coś może mu się stać. Patrik dostrzega zaś, w jakim niebezpieczeństwie jest Christian. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a tropy prowadzą w przeszłość...

Syrenka (Sjöjungfrun) to szósta książka w niezwykle popularnej serii Camilli Läckberg o Patricku Hedströmie i Erice Falck z miejscowości Fjällbacka. Do tej pory sprzedało się 2 mln książek z tej serii, a w 2006 r. Camilla otrzymała nagrodę Literatury Popularnej. Po sukcesie poprzednich powieści Camilli Läckberg jej "Syrenka" stała się z miejsca przebojem lata. Wydana w maju 2008 r. książka już w czerwcu i w lipcu weszła na pierwsze miejsce szwedzkiej listy bestsellerów. Książka sprzedała się w około 500 tys. egzemplarzy, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7554-510-4

Liczba stron: 488

Czarna Owca

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Inga Sawicka

Rok wydania: 2013

Jan Andersson, LÄNSTIDNINGEN I ÖSTERSUND

„Läckberg dobrze pisze (...) trafiają jej się bardzo ekscytujące opowieści, a "Syrenka" będzie oczywistą wakacyjną lekturą dla wielu ludzi."

Stig Hansen, HELSINGBORGS DAGBLAD

„Cóż za mistrzostwo! Wystarczy przeczytać 20 stron szóstej powieści Camilli Läckberg o Patriku i Erice, by poznać wszystkich głównych bohaterów. To emocjonująca współczesna opowieść (...) malowana szybkimi, skutecznymi pociągnięciami."

Cecilia Isberg, KRISTIANSTADSBLADET

„Królowa kryminalnych bestsellerów Camilla Läckberg nazywana jest szwedzką Agathą Christie. I zdecydowanie są między nimi podobieństwa. Tak jak u Christie, powieści Läckberg też są doskonale opakowanymi historyjkami o morderstwach."

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...