Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

System finansowy w Polsce Tom 1

System finansowy w Polsce Tom 1

80,22

 

Nowe, zmienione wydanie podręcznika, który zyskał uznanie na polskim rynku literatury edukacyjnej.
Od czasu pierszego wydania Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, doszło do zmian na polskiej scenie politycznej. Konieczne stało się zatem rozszerzenie analizy rozwoju polskiego systemu finansowego oraz omówienie przemian, jakie zaszły od 2002 roku.

Polski system finansowy rozwija się bardzo dynamicznie, zbliżając się do systemów krajów wysoko rozwiniętych. Wszystkie kwestie z tym związane zostały omówione w nowym wydaniu. Podręcznik uzupełniono o nowe elementy merytoryczne i zaktualizowano pod względem faktograficznym oraz interpretacyjnym. Znalazł się w nim również nowy rozdział "Fundusze i instytucje wspólnego inwestowania", a także indeks rzeczowy.

Pierwszy w polskim piśmiennictwie ekonomicznym po 1989 roku podręcznik akademicki ujmujący kompleksowo całokształt zagadnień z obszaru systemu finansowego gospodarki narodowej.

Podręcznik ukazał się w dwóch tomach.
Tom 1 omawia rynkowy system finansowy (system bankowy, politykę pieniężną, wymienialność pieniądza, system płatniczy, rynki: pieniężny, kapitałowy, walutowy, instrumentów pochodnych, ubezpieczeniowy).

W warstwie prezentacyjnej książka łączy harmonijnie problematykę teoretyczną z opisem i analizą empiryczną. Rozważania odnoszą się do przemian zachodzących w polskim systemie finansowym w kontekście doświadczeń światowych, procesów globalizacji i przystąpienia do Unii Europejskiej.

Podręcznik przeznaczony jest głównie dla:
studentów wyższych uczelni ekonomicznych,
studentów innych uczelni wyższych,
słuchaczy szkół zarządzania,
pracowników instytucji finansowych,
polityków,
praktyków gospodarczych.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-011-5236-9

Liczba stron: 484

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 94,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...