Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Systemy operacyjne Kwalifikacja INF.02 Podręcznik Część 2 technikum

Osetek Sylwia, Pytel Krzysztof

Systemy operacyjne Kwalifikacja INF.02 Podręcznik Część 2 technikum

58,28

 

Nowy podręcznik do nauki zawodu technik informatyk z zakresu kwalifikacji INF.02 (Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych).

Podręcznik przedstawia wszystkie niezbędne informacje o instalacji i konfiguracji systemu Windows 10. Publikacja pomoże także przyszłym technikom informatykom opanować umiejętności dotyczące instalacji systemu Linux Ubuntu 20.04. Szczegółowo przedstawia architekturę tych systemów i zasady ich zarządzania. Publikacja opisuje strumienie i potoki w systemie Linux, a także programy narzędziowe w środowisku tekstowym i środowisku graficznym oraz programy użytkowe i narzędziowe. Podręcznik zawiera dodatkowy dział poświęcony naprawie komputera osobistego, w którym m.in. zebrane zostały informacje o bezpieczeństwie danych, zabezpieczaniu systemu operacyjnego, naprawie błędów związanych z uruchamianiem programów i naprawie błędów na dysku. Dzięki podręcznikowi przyszły technik informatyk zrozumie zasady współpracy systemu operacyjnego z urządzeniami peryferyjnymi i mobilnymi, np. reguły korzystania z usług w chmurze i konfigurowania urządzeń do wideokonferencji.

Naukę ułatwia bogaty materiał ilustracyjny prezentujący omawiane zagadnienia oraz podział tematyczny na działy edukacyjne wskazane w podstawie programowej. Wyróżnienia kolorystyczne kluczowych pojęć, rysunki, zdjęcia i zrzuty ekranowe ułatwią uczniowi zrozumienie przedstawionej wiedzy teoretycznej.

Wprowadzone kody QR pozwalają na skorzystanie z dodatkowych materiałów, np. z infografik.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-022-0370-1

Liczba stron: 352

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 64,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...