Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szatan z siódmej klasy

Kornel Makuszyński

Szatan z siódmej klasy

7,73

 

Ukryty skarb, złoczyńcy, zagadki i... miłość

W tej książce znajdziemy wszystko, czego potrzebuje powieść, od której nie można się oderwać. Mamy więc młodego detektywa - szatańsko sprytnego i inteligentnego Adasia, zagadkę, sięgającą czasów wojen napoleońskich, szajkę opryszków, a do tego liczne zwroty akcji, tajemnicze szyfry, prawdziwy skarb, a do tego fiołkowe oczy pewnej bardzo ładnej dziewczyny. To przepis na idealną książkę dla dzieci i młodzieży. Nic dziwnego zatem, że książka cieszy się niesłabnącą popularnością od lat!

Mnóstwo niezbędnych przypisów

Szatan z siódmej klasy został wydany w 1937 roku, w tym roku też rozgrywa się akcja powieści. Do tekstu dodaliśmy wiele przypisów, które pozwolą zrozumieć realia owych czasów, przybliża też znaczenie wielu sentencjom, powiedzonkom, uczeń będzie mógł dowiedzieć się wiele o przywoływanych postaciach i wydarzeniach - to prawdziwa skarbnica wiedzy!

Szczegółowe opracowanie

Opracowanie, które znajduje się na końcu książki, zawiera wszystkie niezbędne informacje, które będą potrzebne uczniom podczas pracy z lekturą. Biografia Kornela Makuszyńskiego, geneza powieści, spis bohaterów, plan wydarzeń, streszczenie - a nade wszystko pewniaki na test - wyróżnione zostały wiadomości, o które najczęściej pytają nauczyciele.

Lektura dla przyjemności

Szatan z siódmej klasy jest polecany jako lektura w szkole podstawowej. I jest niezwykle często proponowana uczniom, ponieważ to jedna z tych lektur, które czyta się z zapartym tchem i prawdziwą przyjemnością. Polecamy!

Greg
Oprawa miękka

ISBN: 9788381861373

Liczba stron: 252

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 13,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...