Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola Teoretyczne minimum

Leonard Susskind, Art Friedman

Szczególna teoria względności i klasyczna teoria pola Teoretyczne minimum

7.7

(12 ocen) wspólnie z

29,47

 

Wreszcie jest!

Książka, która ukazuje piękno fizyki. Zaadresowana dla wszystkich, którzy nie boją się równań matematycznych!

Autorzy dotychczas napisali książkę na temat fizyki klasycznej oraz mechaniki kwantowej. Nadszedł i czas na fizykę współczesną! Leonard Susskind i Art Friedman opisali klasyczną teorię pola, która stanowi podstawę do newtonowskiej teorii grawitacji i teorii elektromagnetyzmu Maxwella. A także, przede wszystkim do szczególnej teorii względności Einsteina, która jest największym osiągnięciem fizyki klasycznej. Celem autorów było przedstawienie najważniejszych aspektów z wykorzystaniem najprostszego opisu matematycznego. Całość wzbogacona jest kolorowymi diagramami. Przez całą książkę towarzyszą czytelnikowi postacie będące alter ego Susskinda i Friedmana.

Daj wciągnąć się w niesamowitą i fascynującą podróż do wszechświata Einsteina!

Seria „Teoretyczne minimum” to pozycja idealna dla każdego, kto chciałby wyjść poza schematy zawarte w klasycznych książkach popularnonaukowych. To doskonały matematyczny przewodnik ubarwiony oryginalnym poczuciem humoru. Teoria względności i teoria pola to najważniejsze obszary współczesnej fizyki. Autorzy po mistrzowsku wyjaśnili jej problematykę.

Tak właśnie wygląda prawdziwa fizyka!

„Prawdziwe arcydzieło, które na pewno wytrzyma próbę czasu. Ogromnie żałuję, że takiej książki nie było, gdy ja kiedyś poznawałem fizykę klasyczną. Szczególną teorię względności i klasyczną teorię pola czyta się z prawdziwą przyjemnością”. ~ Sean Carroll

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9087-4

Tytuł oryginalny: Theoretical Minimum. Special Relativity and Classical Field Theory

Liczba stron: 480

Format: 142x202mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

YouTube

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...