Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szczęśliwa hańba Wybór wierszy / Lieto disonore Poesie scelte

Sandro Penna

Szczęśliwa hańba Wybór wierszy / Lieto disonore Poesie scelte

7.2

(6 ocen) wspólnie z

22,62

 

Wiersze zamieszczone w tym tomiku, cechuje piękne brzmienie i precyzyjne znaczenie słów, są głęboko naznaczone odczuciami i emocjami, które wynoszą na wyżyny sens i pragnienie życia. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej znaczących wierszy Penny, doskonale aktualny w krytycznych czasach, jakie właśnie przeżywamy, mówi nam, że: życie… to pamięć o smutnym przebudzeniu. I właśnie w tej wartości wiersza wyraża się funkcja poezji jako katharsis: dać sygnał do buntu i do nadziei, z odwagą stawić czoło nowym wyzwaniom związanym z lękami i obawami, jakie ogarnęły wszystkie aspekty życia społecznego, włączając w to kreatywność w dziedzinie kultury, doznającej ograniczenia energii twórczych.

W wierszach Penny znajdziemy pociechę, gdyż jego słowa porwą nas w wir zachłannych poszukiwań sensu naszego istnienia i odkrywania hedonistycznych energii, które tkwią w każdym z nas. Niewątpliwie w przygnębiającej sytuacji, w jakiej się teraz znajdujemy, poezja skłoni nas do głębszej refleksji, a także pozwoli dostrzec drogę wyjścia w poszukiwaniu szczęścia.

Austeria
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-786-6367-6

Tytuł oryginalny: Lieto disonore Poesie scelte

Liczba stron: 166

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 40,01 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...