Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szeryf z Fort Benton

Wiesław Wernic

Szeryf z Fort Benton

7.1

(198 ocen) wspólnie z

29,99

 

Druga część westernowego cyklu, który wiedzie nas przez pełny niebezpieczeństw Dziki Zachód. Doktor Jan i Karol Gordon wyruszają w pogoń za rzekomo zmarłym, wyjątkowo okrutnym mordercą.
Rok 1881. Po długiej, pełnej niebezpieczeństw podróży przez prerię doktor Jan wraca do domu w Milwaukee. Przywozi ze sobą woreczek złota. W kantorze bankierskim okazuje się jednak, że zamiast drogocennego kruszcu zawiera on zwykły piasek...
Tak zaczyna się druga powieść westernowego cyklu Wiesława Wernica. Tym razem doktor Jan i Karol Gordon będą przemierzać kanadyjską prerię, niespokojne obszary stanu Montana i równie niebezpieczną Dakotę Północną.
Doktor Jan zajmie się rannym Jimem Hawkinsem, poszukiwanym przez szeryfa z Fort Benton jako podejrzany o popełnienie morderstwa. Chłopaka obciążają poważne poszlaki, lecz doktor Jan nie wierzy w jego winę. Wspiera więc szeryfa z Fort Benton w śledztwie, które przyniesie zaskakujące rezultaty… Innym wyzwaniem, które podejmie doktor Jan wraz ze swoim przyjacielem Karolem Gordonem, będzie pościg za rzekomo zmarłym, wyjątkowo okrutnym bandytą.
Tropienie mordercy, walki z wrogim plemieniem Indian, obrona pasażerskiego pociągu, starcie z drapieżnym orłem, udział w indiańskich obrzędach – to tylko niektóre z przygód nieustraszonych przyjaciół. Pasjonująca historia doktora Piotra i Karola Gordona pełna jest barwnych opisów przyrody, ludzi i zwierząt, a jednocześnie niepozbawiona poczucia humoru.
Wiesław Wernic to klasyk powieści westernowej. Pisarz podbił serca czytelników nie tylko świetnie skonstruowanymi fabułami, lecz także doskonałą znajomością kultury, geografii i historii Dzikiego Zachodu oraz obyczajów zamieszkałych na tych terenach indiańskich plemion.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1564-6

Liczba stron: 282

Format: 14.1x20.3

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...