Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sześć grobów do Monachium

Mario Puzo

Sześć grobów do Monachium

6.5

(1349 ocen) wspólnie z

26,57

 

Napisany bezpośrednio przed legendarnym Ojcem Chrzestnym i opublikowany pierwotnie pod pseudonimem, trzymający w napięciu thriller z akcją osadzoną w powojennej Europie, który pokazuje, że Puzo już wtedy był w szczytowej formie pisarskiej.

Nowe wydanie powieści w efektownej szacie graficznej, będące częścią kolekcji wznowień wszystkich książek Maria Puzo.

Opowieść o zemście dająca wnikliwy wgląd w zranioną duszę, której jedynym życiowym celem staje się zabijanie.

Ostatnie dni II wojny światowej. Młody amerykański oficer wywiadu trafia w ręce nazistów. W monachijskim Pałacu Sprawiedliwości rozpoczyna się i kończy okrutne przesłuchanie. Skatowany, znajdujący się na granicy śmierci, kapitan Mike Rogan zdradza plany aliantów. Jeszcze tylko kilka minut bezlitosnych drwin i naziści pozostawią mężczyznę na pewną śmierć. Claus von Osteen wymierza w niego lugera i oddaje precyzyjny ostatni strzał.

Gniew i nienawiść pozwalają jednak Michaelowi przeżyć. Po rekonwalescencji w szpitalu mężczyzna zakłada firmę i szybko zdobywa duży majątek. Jednocześnie poprzysięga krwawą zemstę i nie spocznie, póki nie zabije swoich dręczycieli.

Mroczny, pełen okrucieństwa i niezwykle realistyczny thriller szpiegowski, który stawia ważkie pytanie: jak daleko można się posunąć, by wymierzyć sprawiedliwość?

W tej krótkiej powieści Puzo umiejętnie nawiązuje do Dumasowskiego „Hrabiego Monte Christo“ i umieszcza klasyczny motyw zemsty w mrocznej powojennej rzeczywistości lat pięćdziesiątych XX wieku.

„Publishers Weekly”

Albatros
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-675-1290-9

Liczba stron: 224

Albatros

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...