Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szkoła ciszy

Mnich Zakonu Kartuzów

Szkoła ciszy

13,58

 

Fascynujące przesłanie ze świata ukazanego w słynnym filmie "Wielka cisza"!

Czy tęsknisz za wewnętrznym spokojem? Marzysz czasami o miejscu, gdzie zgiełk i pośpiech nie mają wstępu? Pociąga cię myśl o życiu zanurzonym w modlitwie i kontemplacji?

Sięgnij po tę niesamowitą książkę Mnicha z Zakonu Kartuzów. Członkowie tego, założonego w 1084 roku przez św. Brunona z Kolonii, zakonu wiodą życie pustelnicze według starych, niezmienionych od wieków reguł. Obowiązuje ich milczenie, zachowują surowy post, modlą się i pracują. Słowa autora pozwalają nam zasmakować niepojętej ciszy, spokoju i harmonii, które odnaleźć można w Kartuzji, miejscu odciętym od świata i niedostępnym dla turystów.

Spróbujmy zrobić w naszym życiu trochę więcej miejsca dla rzeczy nadprzyrodzonych. Kiedy naprawdę raz na zawsze zdecydujemy się nie przywiązywać tak wielkiej wagi do spraw doczesnych i zaufamy samemu Bogu, jakże spokojni będziemy!
(fragment książki)

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-820-1296-5

Liczba stron: 144

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...