Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szkoła szpiegów Czy jesteś wystarczająco bystry, by zostać agentem KGB?

Bukin Denis, Guliev Kamil

Szkoła szpiegów Czy jesteś wystarczająco bystry, by zostać agentem KGB?

6.7

(67 ocen) wspólnie z

39,98

 

Większość ludzi, słysząc słowo „szpieg“, wyobraża sobie rozmaite gadżety – laserowe długopisy albo wybuchające zapalniczki – ale najważniejszym narzędziem tajnego agenta jest jego własny mózg. Dobra pamięć jest niezbędna w pracy wywiadowczej, ponieważ jej specyfika wymaga przestrzegania zasad ścisłej konspiracji. Agent często nie może niczego zapisać – musi polegać wyłącznie na swoim mózgu i jego zdolności do rejestrowania oraz odtwarzania z absolutną dokładnością ogromnych ilości informacji.

Dzięki naszej książce nauczysz się, jak poprawić swoją pamięć i wyostrzyć umysł, wykonując rozmaite ćwiczenia, które od lat wykorzystywane są w procesie szkolenia najlepszych szpiegów na świecie. Przyswoisz sobie umiejętności, które sprawdziły się w najtrudniejszych możliwych warunkach. Nauczysz się też w pełni wykorzystywać potencjał swojego umysłu.

Książka pełna jest zagadek, łamigłówek, testów i przydatnych trików, a wszystko to okraszone zostało trzymającą w napięciu szpiegowską historią z czasów Zimnej Wojny.

Rosyjski wydawniczy bestseller Szkoła szpiegów nareszcie trafia do rąk polskiego czytelnika!

Poznaj sekret niezawodnej pamięci i przekonaj się, czy jesteś dobrym materiałem na profesjonalnego szpiega.

Jaka cyfra występuje na okładce w kolorze czerwonym?
a) 5
b) 2
c) 4

Jeśli nie zauważyłeś, nie martw się. Nauczymy cię, jak rejestrować takie detale. I wiele więcej!

Insignis Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-11-20

ISBN: 978-83-660-7140-7

Tytuł oryginalny: Spy school

Liczba stron: 264

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,98 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...