Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szkwał Nadzieja i wiara utrzymają cię na ścieżce życia

Patryk Bochniak

Szkwał Nadzieja i wiara utrzymają cię na ścieżce życia

35,63

 

Czy w opowieści pełnej tajemnicy lub fikcji możemy znaleźć przełożenie na ludzkie sprawy i aktualne, życiowe problemy? Ta wielowątkowa powieść z jednej strony mówi o nowej nadziei - takiej, która pojawia się w sytuacjach ocenianych jako te bez szans, co do których nadzieję już się straciło.

Wyjątkowo tajemnicza fabuła i opis dziwnych, nawet surrealistycznych zdarzeń z pewnością wzbudzają w czytelniku cały wachlarz odczuć, by przekonać się, że losy bohaterów dotykają nas ludzi, w tak różnych aspektach życia. Możemy skonfrontować swoje poglądy, samemu ocenić sprawy, które autor sprytnie nam podsuwa. Odważnie pobudza do pytań. Jak my sami byśmy się zachowali? Uwrażliwia na to, co nam umyka w tempie życia. I być może pokazuje, co w praktyce oznacza zbawienna moc, oraz wyciągnięta do kogoś dłoń.

Patryk Bochniak - z wykształcenia ekonomista, a z powołania i pasji nauczyciel oraz trener metody Montessori w Chrześcijańskiej Szkole Montessori w Gdańsku. Od dzieciństwa jest miłośnikiem słowa pisanego. Tworzył teksty piosenek, wiersze, proste opowiadania i felietony o tematyce sportowej. W pewnym momencie postanowił dołożyć swoją cegiełkę do rynku wydawniczego, czego owocem są wydane wcześniej dwa kryminały, opowiadania wojenne i tomik wierszy. W wolnym czasie lubi podróżować, czytać książki, oglądać sitcomy, słuchać rocka i uwielbiać Boga, dzięki któremu może sobie na to wszystko pozwolić.

Szaron
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-824-7084-0

Liczba stron: 200

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...