Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztandar czarnej gwiazdy

Sente Yves

Sztandar czarnej gwiazdy

96,99

 

Filadelfia, rok 1776. George Washington zamawia u Betsy Ross pierwszą flagę przyszłych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Służąca Betsy, Angela Brown, potajemnie dodaje do sztandaru hołd dla czarnej społeczności: pięcioramienną gwiazdę wykonaną z czarnej bawełny.
Dover, rok 1944. Lincoln - żołnierz amerykańskiej armii - otrzymuje list, z którego dowiaduje się o dzienniku pozostawionym przez Angelę Brown. Czy gwiazda, o której wspomina kobieta, naprawdę istnieje? Czy te nowe informacje sprawią, że oficjalna historia zostanie napisana na nowo?
Amerykańskie filmy wojenne takie jak "Kompania braci", "Parszywa dwunastka", "Szeregowiec Ryan", "Obrońcy skarbów" pobrzmiewają w tym komiksie znajomo, lecz ten sprytny zabieg skojarzeniowy jedynie wprowadza nas w opowieść o ponurym świecie zaślepionym ponurymi ideologiami.

A brawurowo napisany scenariusz Yvesa Sente wspaniale współgra z porywającymi rysunkami Steve'a Cuzora i wprost genialnie dobranymi kolorami przez Mephee.

Mandioca
Oprawa twarda

ISBN: 9788396843937

Tytuł oryginalny: Cinq branches de coton noir

Liczba stron: 160

Format: 25.0x33.0cm

Cena detaliczna: 125,00 zł

Tłumaczenie: Paweł Łapiński

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...