Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka bycia sobą O potencjale człowieka

Buscaglia Leo F.

Sztuka bycia sobą O potencjale człowieka

6.4

(54 ocen) wspólnie z

29,90

 

W „Sztuce bycia sobą” Leo F. Buscaglia zadaje czytelnikom filozoficzne pytania, zastanawia się nad tym, co stanowi o człowieczeństwie, rozważa sens istnienia i pyta o cel bezkresnej podróży zwanej życiem. Nie próbuje szukać odpowiedzi na siłę, książka to raczej zapis jego niezwykle ciekawych przemyśleń i doświadczeń, które inspirują do refleksji. Autor stawia nas w centrum wszechświata – poprzez wielkie religie i filozofie, między innymi buddyzm, taoizm, islam, judaizm i chrześcijaństwo – i wyjaśnia swoją koncepcję pełni człowieczeństwa. Nasze życie porównuje do k?anu zen, zgodnie z którym nie ma różnicy, czy myślimy, że jesteśmy mnichem, któremu się śni, że jest motylem, czy też motylem, któremu się śni, że jest mnichem, który śni, że jest motylem… Książka Buscaglii jest pełna niezwykłego ciepła i optymizmu. Dzięki niej udamy się w fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu, próbując odkryć tajemnicę życia. Jestem głęboko przekonany, że jedyną nadzieję możemy pokładać w nieustającym dążeniu do tego, aby każda żywa istota osiągnęła samorealizację. Jest to szczególne wyzwanie dla człowieczeństwa i wyłączna przyczyna powstania tej książki. (fragment wstępu)

GWP
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-748-9553-8

Tytuł oryginalny: Personhood: The Art of Being Fully Human

Liczba stron: 184

Format: 13.3x20.4

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...