Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka jazdy konnej

Hubert Szaszkiewicz

Sztuka jazdy konnej

39,90

 

Książka Pana Huberta Szaszkiewicza , utytułowanego jeźdźca, Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Europy i Pucharów Narodów w skokach. Książka jest zbiorem rad dotyczących zarówno prawidłowej pracy z koniem, jak i prowadzenia zawodnika w stronę poziomu Mistrzowskiego. Korzystając ze swojej wiedzy i zdobytych doświadczeń treningowych, przedstawił "gotową recepturę" treningu koni i jeźdźca od podstaw.

Bardzo ciekawa i rzeczowa książka-bezcenna w bibliotece każdego koniarza.

Hubert Szaszkiewicz (1948 Kraków)
Jeździec: Mistrz Polski Juniorów WKKW, V-Mistrz Polski Seniorów w Skokach, uczestnik Mistrzostw Europy, uczestnik Pucharów Narodów.
Hodowca: kierownik Stadniny Koni Moszna (1977-1990), współtwórca Stadniny Koni Okoły (1990-2000).
Trener: Kadry Olimpijskiej - Ateny 2000, wieloletni trner kadry seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.
Trener medalistów i reprezentantów polski: Rudolfa Mrugały, Zygmunta Rozpleszcza, Krzysztofa Kordysza, Krzysztofa Praska, Julii Zawady i Marka Wacławika.

H.W.Johanssmann:
"...W twojej książce jeźdźcy skokowi i ich trenerzy odnajdą szereg przydatnych wskazówek, które stanowią uzupełnienie praktycznego treningu. Pozwalają też właściwie ukierunkować szkolenie konia. Poprawny trening to najważniejszy warunek dla zapewnienia dobrej kondycji fizycznej i psychicznej pary sportowej."

Franke Sloothaak:
".. Jazda-trening-szkolenie: 3 elementy, które są podstawą wszystkiego. Podręcznik Huberta będzie szczególnie przydatną lekturą dla młodych jeźdźców, wnosząc ważny wkład w przyszłość tego sportu. To fundament jeździectwa w Polsce."

Ulrich Kirchhoff:
"...Hubert! To jest bardzo dobrze napisane. Twoja książka jest super! Naprawdę wspaniała!!! Czytanie jej było dla mnie dużym przeżyciem."

Antoni Pacyński:
"...Książka ujmuje opisywane problemy w sposób bardzo przekonywujący, wychodząc do wielu lekcji z odpowiedniego: dosiadu, balansu, rozluźnienia , o czym w pogoni za szybkim sukcesem często się zapomina. Uczy pokory dla wielkości sportu."

Krzysztof Ludwiczak:
"...Autor podjął się próby stworzenia uniwersalnego systemu szkolenia dla instruktorów. Korzystając ze swojej wiedzy i zdobytych doświadczeń treningowych, przedstawił "gotową recepturę" treningu konia i jeźdźca od podstaw do momentu osiągnięcia poziomu mistrzowskiego. Bardzo ciekawa i rzeczowa książka, polecam ją wszystkim osobom związanym z jeździectwem."

Stajnia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-938-2033-7

Liczba stron: 136

Format: 17.0x23.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...