Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka słyszenia bicia serca

Jan-Philipp Sendker

Sztuka słyszenia bicia serca

28,05

 

Międzynarodowy bestseller wydany w 28 krajach!
„Najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca powieść ostatnich dziesięcioleci o bezgranicznej miłości”. „KIRKUS REVIEWS”
Myślę, że to niecyniczna książka w bardzo cynicznych czasach. Daje nam trochę pewności na temat miłości i zaufania. Wszystko, co wiem o miłości i życiu, zawarłem w tej książce – napisał autor.
„Wysmakowana, cudowna proza, w której świat wszystkich zmysłów ożywa: Widzimy śpiew ptaków i zapach kwiatów, i słyszymy bicie serca… To powieść dla wszystkich wrażliwych dusz, poszukujących wiary, nadziei i miłości absolutnej, piękna i dobra. Ta powieść wręcz poraża dobrem”. „NEW YORK TIMES”
Czy można kochać bezwarunkowo? Czy można być tak bezgranicznie szczęśliwym dzięki miłości, choć jest się ciężko doświadczonym przez los? Czytając Sztukę słyszenia bicia serca, wierzy się głęboko, że taka miłość wydarzyła się naprawdę. Opowieść prowadzi nas przez siedem dziesięcioleci – od lat 20. Do 90. XX wieku, przez dwa kontynenty, dwie kultury, dwie fi lozofi e życia, dwa systemy wartości. Sławny nowojorski prawnik znika bez śladu w dzień po obronie dyplomu córki. Wszelkie próby poszukiwania są daremne. Aż pewnego
dnia po czterech latach Julia znajduje niewysłany list miłosny, jaki ojciec napisał przed czterdziestu laty.
Pragnąc rozwiązać zagadkę przeszłości ojca, Julia wyrusza do birmańskiej wioski, gdzie mieszkała adresatka listu. Tam usłyszy niewiarygodną opowieść o bezgranicznym zaufaniu i bezmiernym uczuciu – uczuciu bezwarunkowym. Opowieść, która dowodzi, że miłość naprawdę może przenosić góry.
Ta powieść oczarowała czytelników, księgarzy i krytyków w Europie, Amerykach, na Dalekim Wschodzie. Polskie czytelniczki obsypały ją entuzjastycznymi recenzjami na portalu lubimyczytac: Wierzysz w bezgraniczną miłość? Taką, która pozwala żyć pełnią życia, daje niewypowiedziane szczęście i poczucie nierozerwalnej więzi? Taką, która nie kończy się nigdy, ani po rozłące, ani po śmierci, przeciwnie, kwitnie i sprawia, że stajesz się lepszym człowiekiem? Ja wierzę. I Ty też uwierzysz. Tylko przeczytaj tę piękną książkę. Piękna, magiczna i zmysłowa książka pełna samotności, miłości, wrażliwości i wartości. Przepiękna, pełna magii opowieść o życiu i sile miłości. Zapada głęboko w serce i porusza duszę. Przepiękna, nieco baśniowa i melancholijna opowieść, której magia i pozytywna energia napełniła mnie jakimś takim spokojem i radością. Dla mnie ta książka była jak balsam dla duszy. Piękna opowieść o miłości niezmiennej mimo kolei losu, opowieść pełna magii. Jest takim spokojnym przystankiem w naszym pełnym gonitwy świecie, okazją, by uspokoić się, zatrzymać, pomarzyć.

Amber
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-241-5967-3

Liczba stron: 368

Format: 20.4x13.2

Cena detaliczna: 28,05 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...