Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka szczęścia w trudnych czasach

Dalajlama, Howard C. Cutler

Sztuka szczęścia w trudnych czasach

7.2

(82 ocen) wspólnie z

45,90

 

Książka Sztuka szczęścia w trudnych czasach to poradnik życia, napisany przez Howarda C. Cutlera. Jest to wprowadzenie w tajniki filozofii Dalajlamy, mówiącej o tym, w jaki sposób uzyskać spokój i poczuć wewnętrzne szczęście nawet w obliczu trudnych chwil. Cutler wspólnie z Dalajlamą prowadzą dywagacje na temat źródła problemów, a także udzielają czytelnikom porad, jak można je przezwyciężyć. Te wskazówki pomogą złagodzić cierpienie i ukażą w jaki sposób radzić sobie z przeciwnościami lodu, by nadal czerpać z życia to, co najlepsze.

„Dalajlama twierdzi, że nie dysponuje nadzwyczajnymi duchowymi mocami. Jest zwykłym śmiertelnikiem narażonym na te same problemy, co każdy z nas. Lecz on nauczył się przezwyciężać impulsy, które nas unieszczęśliwiają”.
„The New York Times”

Rebis
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0488-2

Liczba stron: 382

Rebis

Format: 155x230mm

Cena detaliczna: 45,90 zł

Tłumaczenie: Joanna Grabiak-Pasiok

Wywiad z współautorem ( Dr. Howard Cutler)

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Barbara Dereń

Znakomita!

Ta książka to dokładnie to, czego szukałam przez długi czas. Stanowi odpowiedzi na kwestie, które od jakiegos czasu niemiłosiernie mnie męczyły. Czytanie tej książki pomogło mi zdobyć perspektywę do tych kwestii, a także ogromną pomoc w rozwiązaniu problemów.
Przypadła mi do gustu również forma tej książki. Rozmowa między autorami sprawia, że czułam się trochę tak, jakbym była tuż obok. To z pewnoscia pozycja, do której będę z przyjemnoscia wracać w następnych latach.
Julianna Krzysztoń

Wartosciowa pozycja

Książkę czytało się naprawdę przyjemnie. To garść wartościowych zasad, porad, dzięki którym nasze życie, choć nie tak łatwe może płynąć nam w przyjemnej atmosferze. Po przeczytaniu tej pozycji mam mały niedosyt treści napisanych przez samego Dalajlamę.
Jakub Jargus

Nie można obok niej przejsć obojętnie

Jest wiele książek, które czytam, które wywołują podstawowe poczucie uczenia się czegoś przydatnego lub co najmniej interesującego w jednym aspekcie życia - a potem są książki, które są fundamentalne.

To moja trzecia książka Dalajlamy i jej lektura to zdecydowanie był miód na moje serce. Książka przekazuje czytelnikowi ogrom wartości, o których rzeczywiście powinnismy mysleć. To, jak do tej pory, moim zdaniem najlepsza pozycja Dalajlamy jaką czytałem. Zmusza nas do zastanowienia nad nieodłącznymi cechami ludzkiego zachowania i czyms, na co a ogół pozostajemy obojętni.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...