Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sztuka zdrowego życia Jak zachować zdrowie duszy i ciała

Anselm Grün

Sztuka zdrowego życia Jak zachować zdrowie duszy i ciała

13,32

 

Naucz się, jak prowadzić zdrowe życie, troszcząc się o duszę i ciało!
- Jak żyć zdrowo, zachowując wewnętrzną równowagę?
- Czy dbałość o duszę może mieć wymierny wpływ na zdrowie ciała?
- Jak odnaleźć drogę do zdrowia i spokoju w zgiełku współczesnego świata?

Na te i inne pytania odpowiada Anselm Grün, przybliżając nam sztukę zdrowego życia, której sedno tkwi w równowadze ciała i duszy. Wyjaśnia, w jaki sposób osiągnąć życiowy złoty środek, dokonywać słusznych wyborów dotyczących diety, postu, odpoczynku oraz ruchu.
Żyć zdrowo to, jego zdaniem, żyć na co dzień zgodnie z naturą. Uwzględniać potrzeby zarówno duszy, jak i ciała, budować pozytywne relacje z ludźmi i korzystać z daru modlitwy.
Ta książka to doskonała inspiracja do prowadzenia zdrowszego, a dzięki temu i lepszego życia.

Boży głos – o czym przekonani byli mnisi pierwszych wieków – przemawia do nas nie tylko poprzez Biblię lub pisma Ojców Kościoła i innych autorów religijnych. Nie, Bóg mówi do nas również w naszym ciele i poprzez nasze ciało. Nieodzownym elementem zdrowego życia jest zatem, zgodnie z tym poglądem, uważne wsłuchiwanie się we własne ciało... Ciało zwraca nam uwagę na sprawy, które zignorowaliśmy, gdy mówiła nam o nich dusza.
(fragment książki)

Anselm Grün jest mnichem benedyktyńskim, znanym doradcą duchowym i pisarzem. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Tłumaczone były na ponad 25 języków i sprzedały się w kilkunastu milionach egzemplarzy.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 9788368031409

Liczba stron: 124

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...