Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem

Mikołaj Sokół

Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem

8.1

(367 ocen) wspólnie z

67,99

 

Najpiękniejsze historie ze świata Formuły 1. Wycieczka w przeszłość, która zaczyna się od czasów Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio, zahacza o Roberta Kubicę, a kończy na rywalizacji Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena. O historii F1 opowiada jeden z najlepszych dziennikarzy motorsportu – Mikołaj Sokół, który z bliska przyglądał się niemal 200 wyścigom Grand Prix Formuły 1.

Informacje o najciekawszych zawodach przeplatane są tu bogatymi fotorelacjami, których jednym z autorów jest właśnie Mikołaj Sokół. Punktem wyjścia do wielu opowieści są pojedyncze Grand Prix, które – jak się później okazywało – miały kluczowy wpływ na cały sezon, a nawet i kolejne lata!

W Szybko, szybciej, najszybciej nie brakuje też polskiego wątku. Robert Kubica na zawsze zapisał się w historii Formuły 1, reprezentując barwy BMW Sauber, Renault, Williams Racing czy Alfa Romeo Racing Team. A po przeczytaniu tej lektury dowiesz się, czy Polak miał szansę zostać mistrzem świata F1.


Opinie o książce "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem":
Aby pokochać i w pełni zrozumieć Formułę 1, trzeba doświadczyć tego świata osobiście – poczuć go, powąchać i usłyszeć. Ale Mikołaj Sokół, z którym przez wiele lat miałem przyjemność komentować zawody królowej sportów motorowych, udowodnił, że emocje te można przeżyć, siedząc po prostu wygodnie w fotelu i pochłaniając kolejne strony jego książki. Wybrał 18 przełomowych dla historii Formuły 1 wyścigów, a dramatyczną rywalizację gladiatorów kierownicy zgrabnie otoczył informacjami, cytatami i statystykami. Sokolim okiem przyjrzał się dyscyplinie sportu, której fenomen od ponad 70 lat fascynuje kibiców, i z powodzeniem odmalował świat bezwzględnej rywalizacji na torze i w padoku.
Andrzej Borowczyk, komentator Formuły 1, Polsat Sport

Jeśli szukaliście książki o historii F1, ale takiej bez ślizgania się po powierzchni, to właśnie trzymacie ją w rękach. Mikołaj ze swadą i lekkością prowadzi nas przez meandry Formuły 1. Z jej fascynującą kuchnią, wielką polityką, zakulisowymi gierkami i drobnymi draństwami. Unika przy tym zbędnego koloryzowania. Ta lektura wciśnie Was w fotel. I to z przeciążeniem 5 g!
Robert Smoczyński, dziennikarz Eleven Sports

Mikołaj w tej unikatowej książce zabiera Was w podróż przez fascynującą historię Formuły 1. Przywołuje najbardziej emocjonujące i niezapomniane wyścigi, by ujawnić złożoność i wielowarstwowość tego sportu, a także odkryć przed Wami jego głębię. Jestem przekonany, że po tej lekturze spojrzycie w odmienny sposób na każdy następny wyścig i poczujcie jeszcze większy entuzjazm do F1. Bo to coś o wiele więcej niż jeżdżące w kółko samochody!
Marcin Budkowski, polski inżynier w serii wyścigów Formuły 1

Formuła 1 to wspaniała saga rozwoju samochodów, kierowców i motorsportu. Mikołaj w nieszablonowy sposób przedstawia wiele nieznanych faktów i ciekawostek z kilku dekad istnienia tej wyjątkowej dyscypliny. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana motorsportu!
Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy

Z Mikołajem znamy się od lat, trudno przecenić jego profesjonalizm. Nie bez powodu cieszy się zaufaniem najlepszych krytyków, czyli samych kibiców. Jeśli kochasz królową motorsportu, to nie możesz przejść obojętnie obok tej pozycji! Ta książka powinna znaleźć się w bibliotece każdego czytelnika, nie tylko fana Formuły 1!
Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy

Formuła 1 kojarzy się w naszym kraju z dwiema postaciami. Talenty tej pierwszej objawiały się za kierownicą. U drugiej zaś m.in. w trakcie pisania książki, którą trzymacie w rękach. Oto podręcznik dla młodych fanów, dzięki któremu będą mogli zgłębić swą pasję. Ci starsi zaś zanurzą się w ponownie nabierających kolorów retrospekcjach i niedostrzegalnej wcześniej głębi ostrości oraz szczegółów. Wystarczy przełożyć książkę Mikołaja na inne języki i mamy drugiego Polaka z F1 znanego pod każdą szerokością geograficzną.
Filip Kapica, Eleven Sports


Biogram:
Mikołaj Sokół
Komentator Formuły 1, dziennikarz i reporter. Od najmłodszych lat pasjonat wyścigów, którymi zawodowo zajmuje się od 1999 roku. Na torze obejrzał prawie 200 Grand Prix, regularnie zagląda za kulisy tego sportu i rozmawia z jego największymi bohaterami. Tajniki wyczynowych maszyn poznał także osobiście, prowadząc na torze samochody Formuły 1 i innych wyścigowych serii, a także startując w rajdach jako pilot. Uznawany za jednego z największych ekspertów motorsportu w Polsce, jest także ceniony przez zagranicznych kolegów z padoku. Swoją wiedzą i opiniami dzieli się na antenie telewizji Eleven Sports, w branżowym miesięczniku „GP Racing”, na łamach dziennika „Rzeczpospolita” oraz w sieci – jako Sokolim Okiem.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 608

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...