Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szybkość i siła po 50-tce

Friel Joe

Szybkość i siła po 50-tce

6.8

(5 ocen) wspólnie z

42,90

 

Jeździsz wyczynowo na nartach? Pływasz, jeździsz na rowerze lub biegasz? A może kochasz triatlon? Szybkość i siła po 50-tce to prawdziwy skarb wszystkich sportowców wytrzymałościowych, którzy chcą być szybcy przez nadchodzące lata.

Bycie coraz starszym wcale nie musi oznaczać bycia coraz wolniejszym! Opierając się na wynikach najnowszych badań dotyczących starzenia się i formy fizycznej, Joe Friel – czołowy amerykański trener sportów wytrzymałościowych z ponad 30-letnim stażem – udowadnia, że każdy bez względu na wiek może z powodzeniem startować w zawodach i jednocześnie cieszyć się pełnią zdrowia. Wyjaśnia również, jak zaplanować trening, by odeprzeć skutki upływającego czasu, wydłużyć sportową karierę o całe dekady i z powodzeniem walczyć o zwycięstwo aż do późnej starości.

W książce Szybkość i siła po 50-tce znajdują się sprawdzone wskazówki dotyczące treningu o dużej intensywności, siłowego i ogólnorozwojowego, a także regeneracji oraz odżywiania. Odpowiada ona również na typowe pytania sportowców po 50-tce:
• jak ludzkie ciało w różnym wieku reaguje na zmiany w treningu,
• jak korygować plany treningowe i co robić, aby uniknąć przetrenowania
• jak pozbyć się tkanki tłuszczowej i odzyskać gęstość mięśni
• jak ułożyć progresywny plan uwzględniający trening, odpoczynek, regenerację oraz starty w zawodach
• jak w praktyce ocenić intensywność treningu oraz swoje postępy.

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9512-7

Tytuł oryginalny: Fast after 50

Liczba stron: 384

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...