Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ta dziewczyna

Ruth Ware

Ta dziewczyna

6.9

(354 ocen) wspólnie z

31,45

 

BESTSELLEROWA POWIEŚĆ AUTORKI, KTÓRA SPRZEDAŁA PONAD 6,5 MILIONA EGZEMPLARZY KSIĄŻEK NA CAŁYM ŚWIECIE

April Clarke-Cliveden to TA DZIEWCZYNA. Żywiołowa, błyskotliwa, czasami złośliwa, ale przede wszystkim podziwiana przez każdego, szybko wciągnęła Hannah do swego studenckiego kręgu na Oksfordzie. Od początku pierwszego semestru wraz z grupą przyjaciół – Willem, Hugh, Ryanem i Emily – tworzyli zgraną paczkę. Pod koniec drugiego April już nie żyła.

Dekadę później Hannah i Will spodziewają się dziecka, a były portier z Oksfordu skazany za zabicie April, John Neville, zmarł w więzieniu. Życie Hannah biegnie spokojnym rytmem do czasu, aż do drzwi jej domu puka dziennikarz i przedstawia nowe dowody na to, że Neville mógł być niewinny.

Hannah zagłębia się w tajemnicę śmierci April. Gdy odnawia kontakt ze starymi przyjaciółmi uświadamia sobie, że mają coś do ukrycia… Między innymi morderstwo.

Oksfordzka sceneria, motyw dark academia i nowoczesna, wciągająca fabuła. Nie bez powodu „Ta dziewczyna” podbiła tysiące czytelniczych serc. Moje również!
Marcel Moss

Ware przeszła samą siebie w tym trzymającym w napięciu, wciągającym kryminale na miarę „Tajemnej historii”. Świetny! Niech żyje królowa!
Sarah Pinborugh

Idealnie mroczna i totalnie pochłaniająca – obecnie moja ulubiona książka Ruth Ware!
Lucy Foley

Mocna, pełna narastającego napięcia książka idealna, wielowarstwowa i przesiąknięta wyjątkową atmosferą i niebezpieczeństwem. Uwielbiam.
Lisa Jewell

Czwarta Strona
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-677-2700-6

Liczba stron: 512

Cena detaliczna: 54,90 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...