Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemne religie

Klaus-Rudiger Mai

Tajemne religie

6.2

(22 ocen) wspólnie z

39,90

 

Prastare religie nie zniknęły. Chrześcijaństwo próbowało je oswoić, ale ostatecznie to one wpłynęły na chrześcijaństwo i je odmieniły. Mai po raz pierwszy dokonuje tak szerokiego przeglądu i sprawdza, w jaki sposób archaiczne wierzenia wpływają na nasze wyobrażenia o świecie i kierują naszym działaniem, choć często nie jesteśmy tego świadomi. Dzięki analizie literatury przedmiotu i czysto historycznemu podejściu Klaus-Rüdiger Mai unika abstrakcji, przedstawiając ewolucję ideologii religijnych przez pryzmat autentycznych wydarzeń i postaci. Porywająca i pełna zaskakujących odkryć podróż poprzez epoki i systemy religijne w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, skąd wywodzi się współczesna religijność, jakie elementy prastarych wierzeń obecne są w naszym życiu i gdzie dziś znajduje się granica pomiędzy wiarą i przesądem.

"Ciekawa książka popularno-naukowa ujawniająca pradawne podstawy wyznawanych współcześnie religii. Zajmująca pod względem treści, ponadczasowa ze względu na temat, poparta dogłębnymi badaniami źródłowymi i zarazem przejrzysta w ujęciu zagadnienia.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-15

ISBN: 978-83-750-8880-9

Liczba stron: 600

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...