Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemnica po tamtej stronie dróg To co nas łączy, to co nas dzieli

Anselm Grün, Jager Willigis

Tajemnica po tamtej stronie dróg To co nas łączy, to co nas dzieli

7.0

(4 oceny) wspólnie z

38,50

 

O. Anselm Grün i mistrz zen o. Willigis Jäger – benedyktyni, dwaj spośród najbardziej znanych duchowych autorów krajów niemieckojęzycznych, decydują się na publiczną, szczerą rozmowę o najważniejszych sprawach wiary.

Niniejsza książka znajdzie z pewnością czytelników i czytelniczki. Otwarta rozmowa obydwu duchowych przewodników dostarcza odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące życia i wiary, ubogaca i skłania do dalszych osobistych pytań.

Jak napisał Jacek Prusak SJ we Wstępie do niniejszej książki, dialog prowadzony przez autorów, wszystkim może pomóc lepiej zrozumieć, ze bez duchowości człowiek sam siebie ogranicza. Ostatecznie jednak przed każdym z nas stanie pytanie, w jakiego Boga wierzy? Czy w „Boga rozpryskanego, Boga w sprayu, który jest trochę wszędzie, ale nie wiadomo, czym jest”, czy Boga objawiającego się w historii, ponadreligijnie, ale nie poza wiarą? Jak mogę być osobą, jeśli Rzeczywistość Ostateczna jest nieosobowa? Ta książka pokazuje, jaką wagę mają te pytania, jakie pociągają za sobą konsekwencje.

W Polsce książki obydwu Autorów są niezwykle popularne - dla wielu z nas Autorzy stali się duchowymi przewodnikami i nauczycielami. Na język polski przetłumaczono ponad 100 książek o. Anselma Grüna i kilkanaście pozycji o. Willigisa Jägera. Niniejsza książka to relacja ze spotkania równorzędnych partnerów, wypełnionego opowiadaniami o własnych doświadczeniach duchowych, ich przekonaniami i wzajemnym respektem wobec drogi życia i wiary drugiego. Ich rozmowa ubogacona jest osobistym stylem myślenia i pisarstwa obu autorów.

O. Willigis Jäger i o. Anselm Grün są nie tylko kolegami – łączy ich również wspólna historia. Znają się niemal całe życie, począwszy od wczesnego spotkania w rolach ucznia i nauczyciela, aż po wspólne działanie we wspólnocie zakonnej opactwa benedyktynów z Münsterschwarzach. Przebyli wspólnie długą drogę wiary. Ojciec Anselm jest do dziś głęboko zakorzeniony we wspólnocie klasztornej benedyktyńskiego opactwa. Działa tam jako kapłan, przewodnik duchowy, kierownik kursów oraz jako ekonom. Droga ojca Willigisa prowadzi poza ściśle określone klasztorne otoczenie – od ponad dziesięciu lat działa w Centrum Rozwoju Duchowego.

Dokąd zaprowadziły ich duchowe poszukiwania? Czy do ponadosobowego doświadczenia Boga, czy do ostatecznego zadomowienia i powierzenia się absolutnemu „Ty” Boga?
W otwartej rozmowie obaj Autorzy odpowiadają na pytania, które nurtują obecnie wielu współczesnych ludzi. Ich doświadczenie wiary może pomóc Czytelnikom w znalezieniu własnej ścieżki.

Charaktery
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-647-2123-6

Liczba stron: 144

Format: 13.9x20.4

Cena detaliczna: 38,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...