Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemnica Wielkiego Sfinksa

Bauval Robert, Robert Schoch

Tajemnica Wielkiego Sfinksa

7.6

(10 ocen) wspólnie z

59,80

 

Nowe sensacyjne naukowe dowody odkrywają prawdziwy wiek i przeznaczenie Sfinksa

Niebiański strażnik cywilizacji sprzed epoki faraonów

IV
Sfinks jest osiem tysięcy lat starszy, niż twierdzi oficjalna nauka, a jego twórcami byli przedstawiciele zapomnianej cywilizacji.

Ponad dwadzieścia lat temu kontrowersyjni badacze prehistorii ROBERT BAUVAL i GRAHAM HANCOCK w światowym bestsellerze Strażnik tajemnic wysunęli rewolucyjną hipotezę: Wielki Sfinks powstał nie 2500 lat p.n.e., lecz 10 500 lat p.n.e., a piramidy są odwzorowaniem położenia trzech głównych gwiazd w Pasie Oriona z tego samego okresu! Przełomowa książka rzuciła wyzwanie tradycyjnej egiptologii, otwierając drogę do dalszych badań nad prawdziwym wiekiem i przeznaczeniem monumentów w Gizie i nieznanymi początkami cywilizacji.

W Tajemnicy Wielkiego Sfinksa Robert Bauval, dziś legenda niezależnej egiptologii, i doktor Robert M. Schoch, światowej sławy amerykański geolog i geofizyk, profesor Boston University, kontynuują naukowe śledztwo i ujawniają swoje najnowsze odkrycia: ukoronowanie wieloletnich badań.
Porównują teorie egiptologów z historycznymi relacjami i wynikami ostatnich badań sejsmologicznych i geologicznych. Analizują archeoastronomiczne orientacje budowli w Gizie i dowodzą, że ich położenie zostało skorelowane z konstelacjami Lwa i Oriona. Przedstawiają swoją hipotezę, jakie było prawdziwe przeznaczenie Sfinksa, który według nich powstał w tym samym czasie, co zespół architektoniczny w Göbekli Tepe. I jest świadectwem, że 12 000 lat temu w Egipcie kwitła nieznana zaawansowana kultura – pramatka cywilizacji.

Amber
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-241-6489-9

Liczba stron: 528

Format: 16.5x23.5

Cena detaliczna: 59,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...