Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemnica z Auschwitz Prawdziwa historia

Nina Majewska-Brown

Tajemnica z Auschwitz Prawdziwa historia

8.1

(549 ocen) wspólnie z

27,20

 

To historia, którą napisało samo życie...

Aushwitz. Tutaj za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu kryje się pewna historia. To tutaj wydarzyło się coś, co prawdą okazało się dopiero po 75 latach. Czy można być bohaterem i tchórzem jednocześnie? Czy można być wiernym patriotą i złym mężem i ojcem? Co Ty zrobiłbyś dla Polski? Jak wiele jest warta dla Ciebie?

Stefania Stawowy przeżyła najgorsze, doświadczyła piekła na własnej skórze. Do Aushwitz trafiła za sprawą swojego męża, słynnego partyzanta AK. Stała się uczestniczką “męskiej wojny”. Sama znalazła się na froncie. Jej osobistą wojną były obozowe baraki, apele i zamknięcie na dużej przestrzeni otoczonej kolczastym drutem. Żyjąca w ciągłym strachu o własne życie i zdrowie dzieci, głód, wyrzuty sumienie, oczekiwanie na śmierć...

A jednak przetrwała. Doznała najgorszego, wyszła z piekła Auschwitz, Ravensbrück, Flossenbürg. Przeżyła „marsz śmierci” do Zwodau. Duży udział w tym wszystkim miał Jürgen- strażnika-esesmana. Tak samo jak Stawowa w domu pozostawił dwie małe córeczki. Nie wiadomo co ich połączyło. Czy była to przyjaźń czy już miłość?

"Pragnę by świat zrozumiał, że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci, stawiani na cokołach. My kobiety, zazwyczaj ciche i skromne, wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki, aktorki drugiego planu, wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców, mężów i synów." ~Ewa

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5792-7

Liczba stron: 300

Bellona

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Agata Marczewska

Piękna książka

Jestem bardzo zainteresowana tym tematem. Przeczytałam już bardzo dużą ilość książek o obozach na terenach Polski. Każda jest przerażająca. Każdy więzień to osobna historia. Każdy z nich zasługuje na uwagę i wspomnienie. To mniesamowicie silni ludzie, od których powinniśmy brać przykład. Narzekamy na życie, płaczemy, że ciężko nam w życiu... A co przeżyli więźniowie? Dali radę? Dali. Mieli tak ogromną wolę życia. Godną podziwu. To książka, która pokazuje, że życie ma sens, że warto walczyć mimo przeciwności losu.

Książka jest napisana świetnie. Każdego zachęcam do jej przeczytania. Polecam!

Bożena Szyderska

Tajemnica z Auschwitz

Książki o tematyce wojennej są dla mnie najważniejsze i najlepsze. Pragnę poznawać coraz to nowsze tytuły. Chcę poszerzać swoją wiedzę i zaskakiwać bliskich znajomych, którzy także są zainteresowani tematem. To na prawdę fascynujące.

"Tajemnica z Auschwitz Prawdziwa historia" to tytuł, który kwalifikuje się do mojej topki. Zajmuje honorowe miejsce :).

Jowita Kapuścińska

Niesamowita

Każda osoba powinna poznać tę historię. Jest poruszająca, dająca nadzieję, że możemy przetrwać "mimo wszystko". Inspirująca osoba, ciekawie opowiedziane. Chciałabym czytać takich więcej. Byle znalazło się więcej czasu. Wspaniała książka, polecam

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...