Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemnice Mesjasza

Tajemnice Mesjasza

39,18

 

„Tajemnice Mesjasza to prawdziwe arcydzieło głębokiej wiedzy i objawienia”.
– Kathie Lee Gifford

Rabin Jason Sobel usuwa zasłonę i rzuca Boże światło na Pismo Święte.

Ukazuje nam ukryte w drobnych szczegółach Boże tajemnice, niedostrzegalne dla osób spoza żydowskiego kręgu kulturowego.
Większość ludzi – w tym nawet wierzących – nie rozumie w jaki sposób Biblia stanowi jedną, spójną całość. Ale Bóg ma misterny plan i cel zarówno dla Starego, jak i Nowego Testamentu.

W Tajemnicach Mesjasza rabin Jason Sobel odkrywa przed nami liczne powiązania w Piśmie Świętym, które pozostają niedostrzeżone podczas pobieżnej lektury. Znany ze swego stwierdzenia: „Ale jest coś więcej!”, prowadzi nas tak, abyśmy ujrzeli pasję i cel Mesjasza na podstawie:
- historii świata, począwszy od chwili jego stworzenia aż do dzisiaj;
- pierwszego człowieka na ziemi i człowieka według Bożego serca;
- wygnania, pustkowia, przełomu i obfitego życia.

Boże Słowo, spisywane przez wielu autorów na przestrzeni kilku tysięcy lat, nie jest przypadkowym zbiorem historii i biografii. Rabin Jason Sobel kojarzy ze sobą różne elementy tajemnicy i pomaga nam wyraźnie dostrzec pierwotny, Boży plan.

Rabin Jason Sobel jest założycielem służby Fusion Global, która ma na celu wprowadzanie ludzi w pełne dziedzictwo wiary poprzez łączenie ze sobą skarbów ze Starego i Nowego Testamentu. Jest autorem książki „Breakthrough: Living a Life That Overflows” oraz współautorem bestsellera „New York Times’a” „The Rock, the Road, and the Rabbi”, napisanego wspólnie z Kathie Lee Gifford.

Szaron
Oprawa miękka

ISBN: 9788382471595

Liczba stron: 256

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 64,90 zł

Tłumaczenie: Karolina Siupa

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...