Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

71,53

 

Tajemniczy ogród – jedna z najbardziej ukochanych opowieści dla dzieci – otwiera drzwi do najgłębszych zakamarków serca Pewnego deszczowego dnia dziewięcioletnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, Archibalda Cravena. Jej nowy opiekun okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze bardziej zagadkowy jest jego dom – położony na wrzosowisku dwór o stu pokojach, w którym nocą rozlega się czyjś płacz. Otacza go ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia rozwikłać tajemnicę nocnych krzyków i odnaleźć furtkę do zakazanego ogrodu. W jej poszukiwaniach niebagatelną rolę odegra mały ptaszek z czerwonymi piórkami na piersi...
Tajemniczy ogród to książka, która nigdy się nie zestarzeje. Historia Mary Lennox i jej przyjaciół, Colina Cravena i Dickona Sowerby’ego, oraz przepięknego, magicznego ogrodu, w którym każdy czuje się szczęśliwy, wzrusza i inspiruje młodych ludzi na całym świecie. Po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na wiele języków, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych i filmowych, a nawet jednej musicalowej. Ta wyjątkowa edycja zawiera przepiękne ilustracje Ingi Moore, które oddają cudowność tajemniczego ogrodu ożywającego pod czułą opieką Mary Lennox, jej kuzyna Colina oraz Dickona, chłopca z Yorkshire.

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 9788383350745

Tytuł oryginalny: The Secret Garden

Liczba stron: 320

Format: 17.8x21.0cm

Cena detaliczna: 110,00 zł

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...