Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajemniczy ogród Lektura z opracowaniem

Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród Lektura z opracowaniem

12,99

 

Lektura wraz z opracowaniem stanowi znakomitę inspirację dla uczniów oraz pomoc dydaktyczną dla nauczycieli.

Tekst opatrzony wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwia sprawne poruszanie się po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Pozycja zawiera wiele pomycnych dodatków, jak ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

Opracowanie powstało pod kierunkiem Katarzyny Zioły-Zemczak, nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.

SBM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-805-9816-4

Liczba stron: 256

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Fragment audiobook'a

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Krystian

TAJEMNICZY OGRÓD

Piękna, ponadczowa prawda zawarta w lekturze! Uczy nas, że nie ma miłości bez bólu i nie możemy zamykać się, kiedy ktoś chce nas kochać...
Iza Marfiak

Tajmeniczy ogród

Co za niesamowita podróż w czasie! Znowu jestem małą dziewczynką w szkolnej ławce, z dwoma kucykami na głwowie i ostatnią mleczną czwórką w dziąśle :) zastanawiającą się, "jak znależć Tajmniczy ogród"...albo może "Jak dostać się do Anglii i poznać Mary i Collina?!" :) Tej lektury nie trzeba polecać!
Martyna

Tajemniczy ogród

Książkę czytałam jako lekturę szkolną w podstawówce. Postanowiłam wrócić, bo pamętałam, że ta podobała mi się, jak żadna inna. Nikt nie ma watpliwości o ważnym przesłaniu, jakie niesie ze sobą książka. A także o jej uniwersalności i ponadczasowości. Cudownie było wrócić do pieknej, wrzosowej Anglii i do dziecięcej ciekawości świata, naiwności i upartości Mary, Dicka i Collina...

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...