Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tak niewielu. Piloci, którzy sprzeciwili się ojczyźnie, by walczyć z Hitlerem

Alex Kershaw

Tak niewielu. Piloci, którzy sprzeciwili się ojczyźnie, by walczyć z Hitlerem

6.2

(17 ocen) wspólnie z

27,30

 

Nowy Cornelius Ryan!Lato 1940 roku, trwa II wojna światowa. Po zajęciu niemal całej Europy Hitler atakuje Wielką Brytanię. Stany Zjednoczone wciąż zachowują neutralność, ale kilku Amerykanów zdecydowało, że - wbrew władzom swojego kraju - dołączą do toczących śmiertelny bój brytyjskich i polskich lotników. Tematem tej fascynującej opowieści są amerykańscy lotnicy, którzy wzięli udział w podniebnej bitwie o Anglię. Eugene „Red” Tobin, Art Donahue i Vernon „Shorty” Keough to idealiści, romantycy i poszukiwacze przygód - ich dramatyczne losy, codzienne rozterki i bohaterstwo w walce wciągają od pierwszej linijki. Kershaw uświadamia nam jednocześnie, że trójka młodych mężczyzn dzięki odwadze i poświęceniu pomogła zmienić losy wojny. Dzięki tej znakomicie napisanej książce lepiej rozumiemy znaczenie słów Winstona Churchilla o niewielu, którym zawdzięczamy tak wiele. Książka zadowoli nie tylko miłośników powietrznych walk i lotnictwa, ale trafi też do każdego, kto chciałby poznać historię brawurowych młodzieńców gotowych poświęcić wszystko w walce o wolność.

Znak
Oprawa twarda z obwolutą

Data pierwszego wydania:
2008-11-06

ISBN: 978-83-240-1070-7

Opracowanie graficzne
Kuba Sowiński

Tytuł oryginalny: The Few

Liczba stron: 312

Znak

Format: 158x225

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Anna Sak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...