Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Taka piękna żałoba

Bohumil Hrabal

Taka piękna żałoba

23,00

 

Tylko w opowiadaniach mogę odnaleźć swoje prawdziwe ja, wrócić pamięcią do lat dzieciństwa. Znowu poczuć się jak mały chłopiec w marynarskim ubraniu, z tornistrem na ramieniu…. Z niewinnością dziecka podchodzić do życia…

Świat Literacki
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-886-1248-0

Tytuł oryginalny: Krasosmutneni

Liczba stron: 256

Format: 12.5x18.0cm

Cena detaliczna: 23,00 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Zygmunt Leszkowski

Literatura wysokich lotów

Ciężkie wojenne doświadczenia sprawiły, że autor bardzo często wracał do wspomnień. Nie dziwię się mu. Trudno wyprzeć z pamięci traumatyczne wydarzenia, a jeszcze ciężej jest udawać, że nic się nie stało. Dlatego też sposobem Hrabala stało się pisanie.
Marek Winiarczyk

Piękna żałoba

Początkowo nie do końca mogłem zrozumieć tytuł. Po przeczytaniu całości dostrzegam w nim zasadność. Trudno o trafniejsze określenie. Każde z nas ma wspomnienia. Dobre chwile, których nikt nie jest w stanie nam zabrać. W trudnych momentach naszego życia, wracają do nas ze zdwojoną siłą niczym bumerang. Nie zostaje nam wtedy nic poza żałobą oraz smutkiem . Ta książka to perełka mojej biblioteki.
Sylwia Jóźwik

Zachwyt nad latami minionymi

Łzy mieszają się z falami śmiechu. Mieszanka dobrych wspomnień, z tymi, o których, nie warto wspominać. Opisane wspomnienia nie są naiwne, poruszają do głębi i skłaniają do refleksji.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...