Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tampo siampo

17,50

 

Tampo siampo: Pudełeczko barw pełne jest pierwszą książeczką-kolorowanką z autorskiej serii SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Celem serii jest towarzyszenie najmłodszemu odbiorcy w nawiązywaniu bliższego i bardziej dynamicznego kontaktu z utworem poetyckim – nie tylko w jego warstwie głosowej, werbalno-znaczeniowej, lecz również plastycznej, wzrokowo-emocjonalnej.

Taka forma poetyckiej inicjacji pozwala na pełniejsze przyswojenie wiersza przez dziecko – zarówno w sposób spontaniczny (poprzez wielokrotne słuchanie, a następnie powtarzanie wpadających w ucho fragmentów), jakteż aktywizowany (poprzez kolorowanie samodzielnie wybranych ilustracji).

Wierszyk Tampo siampo pochodzi ze zbiorku Autora Mniemanki zagadanki (LSW 2020).

Wzbogaceniu i pogłębieniu odbioru utworu poetyckiego służy też jego szczególna oprawa graficzna – między innymi ukryte w książeczce „zabawy--zadania”, dzięki którym najmłodszy odbiorca nawiązuje także pozasłowny, manualno-wizualny kontakt z tekstem. W wierszyku Tampo siampo takim zadaniem-zabawą jest dostrzeganie różnic w ilustracjach oraz stosowanie odpowiednich barw w towarzyszących utworowi kolorowankach.
Z nadzieją, że seria SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem zarówno przez najmłodszych, jak i tych „nieco” starszych czytelników, Życzymy wszystkim aktywnej (tampo siampo) i kolorowej lektury!

LSW
Oprawa: Kartonowa Foliowana

ISBN: 978-83-205-5779-4

Liczba stron: 24

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...