Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Taniec z kolibrem

Serafin Ewa Maria

Taniec z kolibrem

2.0

(1 ocena) wspólnie z

31,50

 

„Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą być bliskie związki z artystami...”
Autorka

Ewa Maria Serafin jest dziennikarką, malarką i pisarką. W tygodniku „Antena” [1974–2002] była przez wiele lat sekretarzem redakcji, pełniła także obowiązki redaktora naczelnego. W latach 2003–2005 była redaktorem naczelnym miesięcznika „Kombatant”. Autorka licznych tekstów krytycznoliterackich, felietonów, wywiadów etc.
Bohaterka powieści Ewy Marii Serafin Taniec z kolibrem – literackie alter ego autorki – jest outsiderem. Zawieszona pomiędzy światem artystycznej bohemy oraz rzeczywistością zwykłych ludzi, przygląda się im oraz własnym myślom – z dystansem i poczuciem humoru. Przede wszystkim
– zastanawia nad magią, która sztukę łączy z tym, co nazywamy życiem...

Pierwsza powieść Ewy Marii Serafin – Zamknięci w skale zdobyła w 2016 roku cenioną Nagrodę im. Witolda Hulewicza. Pisano wówczas m.in.:
Autorka jest „wyczulona” na otaczającą rzeczywistość – jak ciśnieniomierz na przegubie.
Krystyna Konecka, poetka

Jej bohaterowie o cechach charakterologicznych jakby wyjętych z utworów Czechowa, często absurdalnych i śmiesznych, osadzeni są w scenerii malarskiej […] nieco łagodzącej ostrość rysunku postaci.

Alicja Patej-Grabowska, krytyk literacki, poetka

[...] pisarka o nie tylko poetyckim usposobieniu, ale i satyrycznym zacięciu.
Elżbieta Musiał, poetka

[…] po jej lekturze – jak po skosztowaniu dobrego wina – pozostaje słodko-gorzki smak i ochota na kolejne spotkanie z nową prozą Ewy Serafin.
Janusz Termer, krytyk literacki

LSW
Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-03

ISBN: 978-83-205-5689-6

Liczba stron: 205

Format: 146x210mm

Cena detaliczna: 31,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...