Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao

Mantak Chia

Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao

24,43

 

W książce Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Taoautor przedstawia pełne opracowanie starożytnej taoistycznej techniki medytacyjnej, zwanej małym niebiańskim obiegiem, małym krążeniem lub orbitą mikrokosmiczną. Technika ta stanowi podstawę taoistycznej wiedzy zwanej alchemią wewnętrzną, z której Chińczycy stworzyli bardzo skuteczną i doskonałą medycynę, wykorzystującą m.in. akupunkturę, ziołolecznictwo i dietę. Dzięki niej powstały także tajniki wewnętrznych sztuk walki, takich jak Tai Chi Chuan, zdobywające na całym świecie i w Polsce coraz większą popularność z uwagi na walory zdrowotne i relaksacyjne oraz możliwości ćwiczenia w każdym wieku. Z niej wywodzą się również bardziej zaawansowane rodzaje medytacji taoistycznych, znane z chińskich legend. Ze względu na zasadność tej techniki w treningu wewnętrznej siły, wzmianki na jej temat pojawiają się w każdej poważnej książce o chińskim Qigong’u, można je odnaleźć również w literaturze, która ukazała się w Polsce. Były to jednak jedynie wzmianki. Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao szczegółowo omawia całą technikę, włącznie z kwestią zapobiegania skutkom ubocznym oraz wpływania praktyki na układ hormonalny. Mantak Chia jest pierwszym mistrzem taoistycznym, który spisał metodę małego krążenia i opublikował ją, ponieważ uznał, że metoda ta jest potrzebna człowiekowi w zachowaniu wewnętrznej równowagi, niezbędnej dla utrzymania zdrowia ciała i pogody ducha. Wcześniej metoda ta była przekazywana jedynie zaufanym uczniom po wielu latach treningu.

Aba
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-657-1723-8

Liczba stron: 160

Format: 15.5x22.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...