Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem

Marcin Mortka, Piotr Sokołowski

Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem

8.2

(30 ocen) wspólnie z

27,63

 

Tęskniliście za Tappim i Szepczącym Lasem?

Cóż, ja chyba też. Dlatego zajrzałem tam ostatnio i… Rety, co tam się wyprawia! Wiecie, że w Szepczącym Lesie ktoś znów zaczął rzucać czary, i to myląc zaklęcia? I że niedźwiedź Brzuchacz kręci się niebezpiecznie blisko Złocistej Pasieki, a kruk Paplak gdzieś się zawieruszył? Słyszeliście, że na niebie coś tupta, a pewna czarownica wysoko w górach uznała, że czas podbić świat?

Oj, czyżby Szepczący Las znalazł się w niebezpieczeństwie?

Na szczęście Tappiemu niestraszne przeciwności losu, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu renifer Chichotek i… No właśnie! Do naszych przyjaciół dołączy pewna rezolutna dziewczynka z magiczną różdżką i głową pełną pomysłów (nie zawsze do końca przemyślanych).

To co? Wpadniemy razem do Szepczącego Lasu?

***

Każdy dzień jest idealny na rozpoczęcie przygody, gdy ma się takich przyjaciół! Obiecujemy, że wikinga Tappiego i jego towarzyszy nie sposób nie polubić.

Agnieszka i Kamil, rodzice Idy i Tymka

Wszystko mam ustalone. Skoczymy do Mruczących Gór, zajrzymy do Leśnego Przedszkola, a na wieczór gorąca czekolada w Chacie. Żadnych niebezpiecznych przygód! Absolutnie żadnych! Żadnych olbrzymów i smoków, i innych takich!

Tappi

Opowieści o Tappim i Chichotku mają wszystko to, co kochają dzieci: smoki, przygody, czary i dobrą zabawę! Nasi synkowie – i my też! – pokochaliśmy tę książkę od pierwszej do ostatniej strony.

Patrycja i Przemek, rodzice Ignasia i Adasia

Turlać się, skakać, hopsać! Eee… A czemu ten Tappi taki zamyślony? Co, wyprawę jakąś planuje? Nieeee… Na pewno nie. A w ogóle to śniło mi się dzisiaj, że latam. To możliwe? Są latające reniferki?

Chichotek

Chichotek i Tappi stali się dla naszych córeczek nieodłącznymi towarzyszami wieczornego czytania! Nie ma już dnia bez opowieści o wesołych harcach wikinga i jego towarzyszy.

Marta i Szymon, rodzice Kaliny, Florki i Rozalii

Opowieść pyszna jak domowy dżem truskawkowy i ciepła jak wieczór przy kominku!

Ania i Marcin, rodzice Julka

Fajny ten Szepczący Las! Ciekawe, czy przyda się tu moja pomoc…

Błyskotka

Hahahaha! Oto mój najnowszy rechot, który niebawem usłyszy cały świat, po tym, jak go podbiję, rzecz jasna. A pracuję nad tym, pracuję! Hej, kto tam tupta po niebie? Cisza! Tu się świat podbija! Ech, utrapienie…

Czarownica-Jajecznica

Od kiedy pierwszy raz zawitaliśmy z Tappim do Szepczącego Lasu, wracamy tam zawsze z ogromną radością. Czekaliśmy na ponowne spotkanie od dawna i nie zawiedliśmy się – nowe przygody są świetne!

Asia i Mikołaj, rodzice Brunona

BIOGRAM

Marcin Mortka

Tata, domator, autor książek dla dzieci i wielu powieści fantasy. Oddany rodzinie i książkom. Poszukiwacz spokoju, optymista, gawędziarz, wielbiciel historii i ostrej muzyki. Od wielu lat próbuje zostać hobbitem, a wakacje regularnie spędza w Szepczącym Lesie. Od 2021 roku związany z Wydawnictwem SQN.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8330-588-2

Liczba stron: 144

Format: 16.5x21.5cm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...