Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Targowisko próżności. Tom II

William Makepeace Thackeray

Targowisko próżności. Tom II

7.5

(97 ocen) wspólnie z

39,90

Jedno z najważniejszych dzieł literatury angielskiej XIX wieku!

Grzeszna kobieta, nieczuła matka, skłonna do zdrady żona? Wiele można powiedzieć o Rebecce Sharp, a nawet to, że nie kocha swojego syna. Ilekroć pojawia się w czyjejś rodzinie, natychmiast zrywa najświętsze więzy. Pochlebstwa i podłe intrygi to jej domena, a wyrafinowanie – drugie imię. Nie cofnie się przed najgorszym oszustwem, jednocześnie mając w duszy próżność i wyrachowanie.

Czy można stłamsić w sobie głęboko zakorzenioną pogardę do bliźniego?

Drugi tom powieści znajdującej się na liście 100 książek (według BBC), które każdy człowiek musi przeczytać!


Wciąż aktualna, odkrywająca blaski i cienie dziewiętnastowiecznego angielskiego społeczeństwa, ukazująca naturę ludzką, i to tę, której się wstydzimy.

„Im dłużej czytam dzieła Thackeraya, tym bardziej odnoszę wrażenie, że jestem sam na sam z jego przenikliwością, z jego prawdą, z jego odczuciami. Thackeray to prawdziwy tytan literatury”

Charlotte Brontë


Replika
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2016-05-05

ISBN: 978-83-7674-516-9

Tytuł oryginalny: Vanity Fair

Liczba stron: 448

Replika

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Tadeusz Jan Dehnel

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...