Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tatuaże na sercu Potęga bezgranicznego miłosierdzia

Gregory Boyle

Tatuaże na sercu Potęga bezgranicznego miłosierdzia

32,00

 

To wielka pochwała życia i opowieść o pracy nad sobą. Każde słowo ma tu znaczenie, żadne zdanie nie jest przypadkowe.

Między kartami można znaleźć historie chłopaków z Los Angeles, którzy zdecydowali się wyjść z gangów, co nie jest łatwe. Są wśród nich „świetny” Luis, Speedy, który wzrusza się, kiedy jego dzieci czytają przed snem Harry’ego Pottera, a także inni „ziomalowie”. To właśnie oni mimo wszystko podjęli ryzyko – bo w życiu są rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. Do tej pory patrząc w lustro, myśleli: „PUSTO”, ale jak pisze autor: (…) naszym wspólnym zadaniem jest zasugerować im, że jest „WYSTARCZAJĄCO” – wystarczająco dużo darów, talentów, dobroci. Kiedy masz czegoś wystarczająco dużo, masz bardzo wiele.
Bohaterowie Tatuaży… nie do końca w to wierzą – przynajmniej do czasu. Oni, którzy od dzieciństwa zmagają się z ciężarami – alkoholizmem, narkotykami, przemocą, oziębłością emocjonalną i patologicznymi zachowaniami rodziców – w końcu zaczynają dostrzegać w sobie wartość, w czym pomaga im jezuita Gregory Boyle i wspólnota Homeboy Industries. Ma ona łączyć w poczuciu wspólnej misji, pracy ramię w ramię. Zagubieni odszukają utracony cel, a przygnieceni nadmiarem trosk znajdą ukojenie. Ciężaru wstydu i poczucia pustki można wyzbyć się tylko w jeden sposób – bezgraniczną miłością.

Oprawa z odkrytym grzbietem.

Święty Wojciech
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-806-5156-2

Tytuł oryginalny: Tatoos on the heart

Liczba stron: 238

Format: 150x220mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...