Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Teatr ryb. Podróże po Nowej Fundlandii i Labradorze

John Gimlette

Teatr ryb. Podróże po Nowej Fundlandii i Labradorze

6.5

(56 ocen) wspólnie z

39,90

Brawurowa podróż do nieznanej krainy dorsza.

John Gimlette, autor fenomenalnego "Dzikiego wybrzeża", zaprasza w kolejną niezwykłą podróż, tym razem na niedostępne, skute lodem ziemie Nowej Fundlandii i Labradoru. Punktem wyjścia dla tej eskapady stał się pamiętnik jego pradziadka, doktora Eliota Curwena, który latem 1893 roku pracował jako lekarz na tym najdalej na północ wysuniętym skrawku imperium brytyjskiego. W opowieści Gimletta przeszłość przeplata się z teraźniejszością, historyczne konflikty zderzają się ze współczesnymi problemami, a barwne postacie sprzed wieków stają obok dzisiejszych mieszkańców tych niegościnnych brzegów. Czytelnik zaś rusza w brawurową podróż do nieznanej krainy dorsza.


"Wspaniała lektura […]. Ogromnie zajmująca […]. [Gimlette] jest mistrzem opisu, celnych spostrzeżeń i doskonale dobranych epitetów."
Max Davidson, „The Daily Telegraph”

"Odkrywcza książka podróżnicza […] John Gimlette obawia się, że Nowofundlandczycy przyjmą ją nieufnie. Nie powinni, chociaż mieszkańcy Skały uważają, że to niemożliwe, by cudzoziemiec potrafił ich wiernie sportretować."
Christopher Ondaatje, „The Literary Review”

"Niewielu współczesnych pisarzy splata prozę tak skrupulatnie, ma równie znakomite oko do szczegółów i cięty humor. Mieszkańcy Nowej Fundlandii, pełni dickensowskich wręcz smaczków, stanowią idealny materiał dla jego pióra. A przy tym, co chyba najbardziej godne podziwu, Gilmlette obnaża ich drobne dziwactwa, nie wystawiając ich na pośmiewisko."
„The Traveller”

"Pięknie napisana […]. Tchnie zrozumieniem pejzażu i zamieszkujących go ludzi […]. Rozśmiesza do łez."
„The New York Times”

Czarne
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2014-05-13

ISBN: 978-83-753-6786-7

Liczba stron: 552

Czarne

Format: 12.5x20.4

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...