Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Teksty maryjne

Jelonek Tomasz

Teksty maryjne

26,98

 


Prezentowany zbiór tekstów związany jest z postacią Matki Chrystusa. W pierwszej części zawiera czytanki, które można wykorzystać w czasie nabożeństw majowych. Śledzą one życie Maryi na tle jego realiów w Ziemi Świętej, są zatem przewodnikiem prowadzącym przez wydarzenia znane nam z Ewangelii kanonicznych, ale także apokryficznych, w których poznajemy przebieg życia Matki Najświętszej, jego koleje i znaczenie w obrazie wiary. Czytanki są również przewodnikiem po Ziemi Świętej, która tak często jest celem chrześcijańskiego pielgrzymowania.
W drugiej części znajdują się homilie i rozważania na niektóre święta i uroczystości maryjne rozłożone w ciągu roku liturgicznego. Wypowiedzi zostały kiedyś głoszone w różnych miejscach i okolicznościach, do których wyraźnie nawiązują. Posiadają one charakter dokumentu z określonego czasu i nie zawsze odpowiadają współczesnej sytuacji, mogą jednak także w obecnych okolicznościach być pożyteczne dla Czytelnika.
Część trzecia przekazuje zachowane refleksje, które nie odpowiadają specyfice dwu poprzednich części, ale szkoda było je zatracić, mogą bowiem poruszać także interesujące zagadnienia, a w całości obrazują dorobek Autora.
Na końcu umieszczono rozważanie wygłoszone w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w czasie konferencji „O lepsze poznanie Pisma Świętego”. Jego tematem była całościowa wizja Maryi w przesłaniu biblijnym.

Petrus
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7720-554-9

Liczba stron: 258

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...