Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Teoria żeglowania Aerodynamika żagla

Czesław Marchaj

Teoria żeglowania Aerodynamika żagla

55,86

 

Czesław Marchaj urodzony w 1918 r. to jeden z najsłynniejszych polskich naukowców. Prowadził wykłady na temat aerodynamiki i zachowania jednostek pływających w warunkach ciężkiej pogody w Anglii, USA, a także Izraelu, Niemczech, Holandii, Włoszech. Jest autorem około 60 publikacji naukowych.
W okresie okupacji żołnierz Armii Krajowej (kapral podchorąży) odznaczony Krzyżem Armii Krajowej oraz trzykrotnie Medalem Wojska przez Ministerstwo Obrony Narodowej w Londynie. Po II wojnie światowej czołowy polski żeglarz, wicemistrz Polski w klasie Finn, później wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Po wyjeździe z Polski publikował na Zachodzie. Ma w swoim dorobku książki, które wydały wszystkie czołowe wydawnictwa żeglarskie na świecie. Sławę w Polsce przyniosło mu wydanie „Teorii żeglowania" w 1957 r. Kolejne edycje ukazały się w latach 1965 i 1970.
Całkowicie zmienione wydanie ukazało się po raz pierwszy w roku 2000. Jest ono uaktualnione i uzupełnione o nowe badania autora. Jesteśmy przekonani, że będzie to jak kiedyś pozycja kultowa, obowiązkowa w bibliotece każdego żeglarza, który chce na żeglarstwo spojrzeć nieco szerzej i zrozumieć prawa nim rządzące.
Książka zawiera kilkaset rysunków i zdjęć.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-702-0654-3

Liczba stron: 534

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 80,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...