Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Testamenty

Margaret Atwood

Testamenty

7.5

(2616 ocen) wspólnie z

39,90

 

Sytuacja Republiki jest dramatyczna. Brakuje jedzenia, na świat przychodzą zdeformowane, słabe dzieci, umierają też Podręczne, czyli niewolnice, których zadaniem jest rodzić.

W tym kraju przemocy żyją obok siebie Ciotka Lidia, surowa i okrutna funkcjonariuszka Gileadu oraz młodziutka Agnes, przygotowywana do roli Podręcznej. Losy kobiet obserwuje z jak dotąd bezpiecznego dystansu Daisy, nastolatka mieszkająca w Kanadzie.

Jaki los spotka mieszkańców Gileadu?

Jaki los czeka świat, w którym powstał Gilead?

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2429-9

Tytuł oryginalny: The Testaments

Liczba stron: 464

Wielka Litera

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc

Spotkanie z autorką książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Ania Wójcik

Świetna

Po prostu świetna książka. Długo podchodziłam do tej serii ale nie zawiodłam się. Opowieści podręczne napisane były fantastycznie, ten stworzony świat coś niesamowitego, natomiast Testamenty to jest pewnego rodzaju spowiedź kobiet. Przeczytalam wersję angirelską ale z całą pewnością zaopatrzę się także w tę. Jeżeli ktoś przeczytał pierwszą część to jest to pozycja obowiązkowa.
Dominika Rak

Najlepsza część

Moim zdaniem ta książka jest jeszcze lepsza niż Opowieści podręcznej. Historia przedstawiona jest fantastycznie. Bardzo wciągająca. Końcówka mim zdaniem to mistrzostwo. Zachęcam do przeczytania.
Marta Dąbek

Gorąco polecam!

Autorka znów zaprasza nas do świata Gilead. Tym razem książka przybiera format opisu trzech punktów widzenia. Niesamowita historia. Margaret Atwood tym razem rownież nas nie zawiodła. Gorąco polecam!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...