Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Testy 3. Przykłady testów sprawdzających dla klasy 3 wyd. 2

Agnieszka Michalska, Bogusława Kuciel

Testy 3. Przykłady testów sprawdzających dla klasy 3 wyd. 2

12,57

 

Zeszyt TESTY 3 to propozycja przeznaczona dla uczniów oraz dla nauczycieli i rodziców, zawierająca zestaw zintegrowanych testów, które mogą posłużyć do sprawdzenia poziomu osiągnięć – głównie w obszarze edukacji polonistycznej i matematycznej. Zadania zamieszczone w testach obejmują zakres wiadomości i umiejętności, jakimi powinien wykazać się uczeń klasy III szkoły podstawowej, kończący I etap edukacji.
Zeszyt zawiera 10 testów z zadaniami ujętymi w bloki tematyczne i zgrupowanymi zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz z wymaganiami programowymi odpowiadającymi edukacji w klasie trzeciej.

Celem zadań polonistycznych jest sprawdzenie, czy dziecko;
- rozumie przeczytany tekst,
- potrafi wyszukać i przetworzyć odpowiednie informacje,
- posługuje się językiem ojczystym zgodnie z poznanymi regułami gramatycznymi i ortograficznymi.

W części matematycznej sprawdzane są umiejętności;
- posługiwania się liczbami i biegłego wykonywania obliczeń w obrębie 4 działań arytmetycznych,
- rozumienia tekstu matematycznego, samodzielnego myślenia/rozumowania i radzenia sobie z matematycznymi problemami zawartymi w zadaniach tekstowych.

Cenną pomocą dla nauczycieli i rodziców są klucze rozwiązań do poszczególnych testów, które pomogą im sprawdzić i ocenić prace uczniów. Szczegółowa analiza rozwiązań pozwoli lepiej poznać ich indywidualne możliwości umysłowe oraz ustalić formę pomocy tym uczniom, którzy wykazują braki bądź trudności związane z nauką szkolną.

Pryzmat
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-65313-06-5

Liczba stron: 80

Format: 20.0x28.0cm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...