Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal - Kriss de Valnor. Wyrok walkirii. Tom 2

Sente Yves

Thorgal - Kriss de Valnor. Wyrok walkirii. Tom 2

24,99

 

Drugi tom serii Thorgal - Kriss de Valnor to dalszy ciąg toczącego się w zaświatach procesu tytułowej bohaterki. Kriss, która okryła się chwałą walcząc w obronie przyjaciół i dzięki temu sądzona jest przez córki Odyna – walkirie, walczy przed ich obliczem o to, by trafić na do Walhalli. Alternatywą jest wieczne potępienie. W tej części zatytułowanej Wyrok walkirii Kriss kontynuuje opowieść o swoim życiu. W poprzednim tomie boskie wojowniczki usłyszały o jej ponurym dzieciństwie oraz o spotkaniu z kuglarzem Sigwaldem. Teraz dowiedzą się m.in., jak oboje uciekli z siedziby okrutnego władcy Alhardu i jak stali się wyjętymi spod prawa włóczęgami skazanymi na działalność przestępczą. A także jaki wpływ na wybory i postępowanie dziewczyny wywarły koszmary z dzieciństwa. Tę wstrząsającą historię opowiedzieli dwaj artyści, którzy świetnie poczuli się w konwencji i świecie stworzonym blisko 40 lat temu przez Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. Są to: belgijski scenarzysta Yves Sente, który ma nawet na koncie współpracę z Rosińskim (nad komiksem Zemsta hrabiego Skarbka) oraz włoski grafik Giulio De Vita, odpowiedzialny m.in. za stronę plastyczną cyklu James Healer.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-5329-5

Tytuł oryginalny: Les Mondes de Thorgal: Kriss de Valnor:

Liczba stron: 56

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...