Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal - Kriss de Valnor. Wyspa zaginionych dzieci. Tom 6

null

Thorgal - Kriss de Valnor. Wyspa zaginionych dzieci. Tom 6

24,99

 

Królowa wikingów znika po krwawej bitwie nad rzeką Raheborg. Intensywne poszukiwania prowadzą zarówno jej mąż i wojownicy, jak i ludzie cesarza Magnusa, który liczy na to, że Kriss de Valnor stanie się dla niego gwarancją podbicia ziem Wikingów Północy. Gdzie zaginęła piękna władczyni? Odnalazł i zaopiekował się nią wiejski uzdrowiciel, czym ściągnął na swój dom niebezpieczeństwo. Kriss, uzdrowiciel i jego uczennica muszą uciekać przed ludźmi cesarza, którzy wpadli na trop królowej. Uciekinierzy trafiają na budzące grozę Jezioromorze. To miejsce o wyjątkowo złej sławie, omijane przez wszystkich. Okazuje się, że nie bez przyczyny... Wyspa zaginionych dzieci, szósty tom serii Thorgal - Kriss de Valnor, to pierwszy album nowych autorów tego cyklu. Yves Sente i Giulio de Vita po pięciu pierwszych częściach historii pięknej wojowniczki oddali opowieść w dobre ręce: francuskiego scenarzysty Xaviera Dorisona (współautora słynnego cyklu Trzeci Testament) oraz rosyjskiego grafika Romana Surżenki, który pracuje także nad dwiema innymi seriami powiązanymi z uniwersum stworzonym przez Van Hamme’a i Rosińskiego czyli cyklami Thorgal - Młodzieńcze lata i Thorgal - Louve.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-5330-1

Tytuł oryginalny: Les mondes de Thorgal - Kriss de Valnor: L'Île des enfants perdus

Liczba stron: 56

Format: 215x290mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Wojciech Birek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...