Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal - Młodzieńcze Lata. Grym. Tom 11

Surżenko Roman

Thorgal - Młodzieńcze Lata. Grym. Tom 11

24,99

 

Jedenasta i ostatnia część sagi o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii. Śmiertelnie raniony przez Swena Widłobrodego Thorgal dzięki magicznym staraniom towarzysza broni Secka utrzymywany jest na granicy życia i śmierci. Podczas gdy jego bezwładne ciało zmierza w drakkarze ku Grontharen, gdzie czeka na niego Aaricia, jego dusza wyrusza w zaświaty w ostatnią być może podróż. Jednak Thorgal uparcie trzyma się życia: ma je przecież przeżyć u boku ukochanej. Tymczasem Aaricia z utęsknieniem wypatruje powracającej łodzi, na czym przyłapuje ją rudowłosy chłopiec o imieniu Grym. Niestety okrutne zwyczaje panujące w osadzie, z której wikińscy mieszkańcy dawno temu wygnali zamieszkujących wyspę spokojnych rybaków, prowokują gwałtowne i krwawe wydarzenia. Czy Thorgal zdoła wrócić żywy z zaświatów? Czy Aaricia przetrwa kolejną zaciekłą waśń, w którą uwikłani sią mieszkańcy Grontharen? Jak zakończy się dramatyczna przygoda Gwiezdnego Dziecka i jego ukochanej? Autorami serii „Thorgal – Młodzieńcze lata” są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie stworzyli też inną podserię z uniwersum Thorgala – „Thorgal – Louve”, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-5359-2

Tytuł oryginalny: Thorgal La Jeunesse – Grym

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...