Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal Tupilaki Tom 40

Yann

Thorgal Tupilaki Tom 40

39,99

 

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów.
Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński.
Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi. Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód czarnowłosego wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Do uniwersum Thorgala należy też seria: „Thorgal – Kriss de Valnor”.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-5290-8

Tytuł oryginalny: Thorgal – Tupilaks

Liczba stron: 48

Format: 215x290mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Wojciech Birek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...