Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

To jest wojna Kobiety fundamentaliści i nowe średniowiecze

Klementyna Suchanow

To jest wojna Kobiety fundamentaliści i nowe średniowiecze

6.9

(287 ocen) wspólnie z

27,69

 

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością?

Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata z powieści Margaret Atwood?

Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy Włoch, widzisz te same średniowieczne pomysły, krążące niebezpiecznie szybko po całym globie. Ktoś chce ci odebrać prawo do decydowania o intymności, o twoim ciele, o tym, jak kochać i kogo, i w ogóle jak żyć.

Ta książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Równolegle opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2929-1

Liczba stron: 640

Agora

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Autorka opowiada o swojej książce

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Marta Trzmiel

Szczególna pozycja

Nie należę do kobiet, które za wszelką cenę walczą o swoje ale ta książka wywarła na mnie duże wrażenie. Autorka bardzo dobrze pokazała kontrast jaki jest pomiędzy feministkami a fundamentalistami. Polecam bo książka naprawdę robi ogromne wrażenie. Choć z początku możecie się nie wciągnąć w czytanie, gwarantuje że z każdą stroną będziecie chcieli zgłębić temat.
Magda Dolniak

Świetna pozycja

Świetnie napisana książka pełna faktów. Zawiera dużo informacji o których czytelnik wcześniej nie miał pojęcia. Książka z całą pewnością godna polecenia. Ukazuje zarówno głos jednej jak i drugiej strony. Choć musze przyznać, że książka z całą pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim. Wydaje mi się, że z czystej ciekawości należy się z nią zapoznać.
Martyna Czerniawska

Każdy ma szansę się wypowiedzieć

Autorka bardzo dobrze zaprezentowała świat, który nas otacza. Znajdujemy się pośród feministek a fundamentalistów. Z całą pewnością te dwie grupy nigdy nie będą ze sobą współpracować ale dobrze poznać zarówno zdanie/poglądy jednej jak i drugiej strony. Każda ma coś istotnego do przekazania. Książkę polecam bo mimo wielu tematów z którymi się nie zgadzam zawsze warto jest dać szansę drugiej stronie.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...