Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tomek Łebski Chętnie pomogę (za parę monet)

Liz Pichon

Tomek Łebski Chętnie pomogę (za parę monet)

16,07

 

W każdą sobotę w domu Łebskich odbywa się sprzątanie. Tomek zwykle jest wtedy BARDZO zajęty… relaksowaniem się, i niewiele pomaga. Do czasu… gdy w sklepie z różnościami zauważa wielkie pudło z przyborami do prac plastycznych – po prostu marzenie! Wtedy wszystko się zmienia. Tomek postanawia szybko zdobyć dodatkowe fundusze, żeby kupić ten wypasiony ZESTAW ARTYSTY. Nagle zaczyna pomagać dosłownie wszystkim we wszystkim – oczywiście odpłatnie. Ale skurczone w praniu ubrania Danki i nawoskowany tuż przed nawałnicą samochód nie przybliżają Tomka do upragnionego celu… W tym tempie zgromadzenie potrzebnej sumy pieniędzy zajmie Tomkowi MILION lat… A może jednak nie?

Wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa seria „Tomek Łebski” to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma – bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć książkę na pierwszej stronie!

Zielona Sowa
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-829-9060-7

Tytuł oryginalny: Tom Gates. Happy to help

Liczba stron: 256

Format: 14.5x19.0cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...