Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Total War Rome. Zniszczyć Kartaginę

David Gibbins

Total War Rome. Zniszczyć Kartaginę

5.9

(86 ocen) wspólnie z

34,90

 

JAK DALEKO POSUNIESZ SIĘ DLA DOBRA RZYMU ?
Powieść zainspirowana bestsellerową grą strategiczną Total War Rome II i ściśle powiązana z jej wydaniem.
Zniszczyć Kartaginę jest pierwszą z serii powieści rozgrywających się w tym zachwycającym rozmachem uniwersum.
Rzym, Macedonia, Kartagina, lata 168-146 p.n.e. Opowieść o losach młodych Rzymian w przełomowych dla republiki czasach. Kształceni w tajnej akademii, chrzest bojowy przechodzą w bitwie pod Pydną, stolicą Macedonii. Jednak prawdziwą przeszkodą dla nieograniczonej ekspansji Rzymu jest Kartagina, od czasów zwycięstwa nad Hannibalem pozostawiona własnemu losowi. Przyjaźń, miłość, zdrada rzucone na barwnie nakreślone tło autentycznych wydarzeń, z których najważniejsze – zburzenie Kartaginy – stanie się początkiem epoki wielkich podbojów i… wojny totalnej. Podróż do serca imperium, glorii bitew i ponurej codzienności krwawych pobojowisk, politycznych knowań, najwspanialszych i najbardziej okrutnych chwil Rzymu trafi zarówno do graczy, jak i miłośników dobrej literatury przygodowo-historycznej.

Seria Total War jest w sprzedaży od 12 lat i do tej pory na świecie sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy różnych wersji tej gry oraz 7 milionów doładowań materiałów dodatkowych.
David Gibbins (ur. 1962) - kanadyjski autor siedmiu przygodowo-historycznych powieści, bestsellerów „New York Timesa” oraz „London Sunday Times”, wydanych w 30 krajach w łącznym nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Z wykształcenia jest archeologiem. Jego hobby to nurkowanie.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-03

ISBN: 978-83-781-8454-6

Liczba stron: 406

Rebis

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Szymański

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...